Pirmojo darbo paieška gali būti ilgas ir nuobodus procesas. Ištisas dienas praleidžiate žiūrėdami darbo skelbimus, valandas po valandų tobulinate savo gyvenimo aprašymą, kad jis atitiktų kiekvieną poziciją, ruošiatės dalyvauti daugybėje interviu ir vis vien nieko. Tada grįžtate į ciklo pradžią, peržiūrėti daugiau darbo skelbimų ir galvojate, ar kada nors išeisite iš šios kilpos.

Padarykite pertrauką ir skaitykite toliau nes pateikti patarimai palengvins ir supaprastins paieškas, su vieninteliu pagrindiniu tikslu – kad jūsų pastangos pagaliau atneštų kokių nors rezultatų.

Pasiruoškite

Prieš pradėdami ieškoti darbo, ypač jei neseniai baigėte mokslus arba keičiate karjerą, turite išsiaiškinti savo karjeros tikslus ir susiaurinti paiešką. Labai tikėtina, kad pasirinktas darbas gali tapti jūsų ilgalaikės karjeros pradžia. Be to, didžioji laiko dalis yra skirta darbui, todėl turi jums patikti ką darote.

Pradėkite šį procesą klausdami savęs: kokioje industrijoje aš noriu būti? Kokios konkrečiai pozicijos aš norėčiau? Ar turiu svajonių darbą? Jei taip, kokių veiksmų turiu imtis, kad ten patekčiau?

Jeigu studijuojate arba neseniai baigėte studijas, jums tikrai padės Universitete arba Kolegijose esantys Karjerų specialistai. Bei esami Universiteto ryšiai su įmonėm.

Neapsiribokite tik internetu

Internetas ir socialiniai tinklai tikrai revoliucionizavo dauguma procesų, įskaitant darbo paieškas. Tačiau tai nereiškia, kad turėtumėte uždaryti duris kitoms galimybėms. Dalyvaukite darbo mugėse, susisiekite su HR Kompanijų Vadybininkais arba naudokitės karjeros konsultavimo paslaugomis. Kurių yra daug ir dauguma yra nemokamos.

Nieko blogo tikrai nenutiks išplečiant ir naudojant visus darbo paieškos kanalus. Taip išsiskirsite iš kitų ieškančiųjų ir galite atrasti unikalią darbo poziciją.

Informuokite darbo rinką apie save

Praneškite visiems aplinkiniams ir savo pažįstamų ratui, kad ieškote karjeros pokyčių. Informacija iš lūpų į lūpas sklinda greitai. Be to, rekomendacijos yra labai svarbios paieškos metu. HR specialistai jas vertina nes tai gali jiems sutaupyti laiko ir sumažinti riziką. Kai kurios pozicijos yra užpildomos per vidines arba per pažįstamų rekomendacijas, kartais net be pačio darbo skelbimo.

Plėskite savo tinklus ir kontaktus. Bendraukite su žmonėmis renginiuose, užmegzkite naujus ryšius ir sustiprinkite esamus. Įsitikinkite, kad jie žino, apie jūsų kompetencijas ir ko siekiate. Ir sužinokite tą patį apie juos, gal ir jūs galėsite padėti jiems ateityje.

Naudingo turiniu šitoje srityje dalinasi jau minėtos švietimo institucijos:

Būkite kantrūs

Nepameskite galvos ieškodami darbo – svarbiausia kantrybė. Supraskite, kad tai yra proceso dalis. Sudarykite veiksmų planą, kuriuo vadovaukitės kasdien, ir laikykitės jo. Suplanuokite valandų skaičių per dieną arba keletą konkrečių dienų per savaitę, kurias skirsite savo darbo paieškai. Taip pat galite užsibrėžti tikslą kasdien išsiųsti X skaičių paraiškų. 

Darbo paieška gali būti ilgas ir sunkus procesas, tačiau reikia tinkamai nusiteikti ir pasiruošti. Nepamirškite būti organizuotam, iniciatyviam ir išlikti pozityviam viso proceso metu. Taip pat svarbu užmegzti ryšius ir panaudoti jau išvystytus paieškų kanalus (internetu ir ne tik). Su užtektinai pastangų ir planu, jūs rasit sau tinkamą darbą.