Gyvybės mokslai

Istoriškai Kaunas – Lietuvos farmacijos lopšys ir centras, kuriame ir šiandien veikia lietuviškosios šio sektoriaus įmonės, o tarptautiniai didieji žaidėjai atlieka klinikinius tyrimus. Ateinant biotechnologijų, pažangios terapijos, genų inžinerijos amžiui, Kaunas turi didelį potencialą užsiauginti tvirtas pozicijas sparčiai besivystančioje srityje. Didžiausias specializuotas ir bene stipriausias medicinos universitetas – LSMU, taip pat analogiškas savo srities lyderis KTU kuria puikias tarpdisciplinių inovacijų galimybes, kurias stipriai praplečia čia esantis tankus klinikų, ligoninių ir poliklinikų tinklas bei didžiausias skaičius gydytojų ir studentų.  

  • 805gyvybės mokslų įmonės
  • 15000srities specialistų
  • 19vid. gyvybės mokslų įmonės darbuotojų skaičius

Ateities sektoriumi dėl numatomos savo svarbos XXI a. įvardijami gyvybės mokslai šiandien daugiausia darbinių galimybių Kaune siūlo farmacijos ir su ja susijusių (klinikinių) tyrimų bei sparčiai augančioje medicininių technologijų srityse. Tarpdisciplinis skirtingų sričių susidūrimas leidžia Kaune kurti ir žmonių kasdieną lengvinančius produktus ir vis didėjančioje „Hollister“ kompanijoje, ir pasaulinio lygio inovacijas kuriančioje „Vaizduotėje“. Būtent medicininių technologijų srityje Kaune atsiranda išties daug technologiškai inovatyvių startuolių ir tai leidžia tikėtis augsiančio darbo vietų skaičiaus, nelaukiant užsienio investicijų antplūdžio.    

Sektoriaus populiariausi specialistai

Biologas

Biologas

Biologas, dirbantis gyvybės mokslų sektoriuje, atlieka laboratorinius tyrimus, rengia rezultatų ataskaitas, techninius dokumentus. Specializacija priklauso nuo įmonės veiklos rūšies.

Farmacininkas

Farmacininkas

Farmacininkai, įgiję sveikatos mokslų magistro laipsnį ir vaistininko profesinę kvalifikaciją, gali dirbti įvairiose vaistų pramonės srityse, pavyzdžiui, farmacijos mokslinius tyrimus vykdančiose ir farmacijos mokslo paslaugas teikiančiose įmonėse.

Farmacijos specialistas taip pat gali dirbti ir vaistų gamybos procesuose nuo didmeninės gamybos iki individualių užsakymų.

Inžinierius

Inžinierius

Inžinierius, dirbantis gyvybės mokslų sektoriuje, tobulina ir kuria naują medicinoje ar gyvybės mokslų srityje naudojamą įrangą. Kuriant kompleksiškus produktus, dažniausiai tenka dirbti komandoje su kitų sričių specialistais – gamybos operatoriais, IT specialistais.

Inžinierius, dirbantis gyvybės mokslų sektoriuje, turi turėti mechanikos, mechatronikos, elektros, elektronikos arba panašios inžinerijos srities išsilavinimą. Taip pat šis specialistas turi gebėti dirbti „AutoCAD“ ir kt. kompiuterinėmis programomis, naudojamomis inžinerijoje.

IT specialistas

IT specialistas

IT specialistas, dirbantis gyvybės mokslų sektoriuje, kuria ir tobulina medicinos įrenginių IT sprendimus. Darbo pobūdis ir reikalavimai panašūs į IT specialistų darbą kituose sektoriuose, tačiau gyvybės mokslų srityje veikiančios įmonės dažnai ieško patyrusių, ne pradedančiųjų specialistų.

Vadybos specialistas

Vadybos specialistas

Vadybos specialistas, dirbantis gyvybės mokslų sektoriaus įmonėje, turi turėti vadybos ir sveikatos mokslų, biologijos, farmacijos ar kitų gyvybės mokslų sričių žinių.

Kur dirbti? Gyvybės mokslų įmonės Kaune:

Kur tobulėti? Mokymo įstaigos: