Orlaivių remontas ir priežiūra

Nuo lėktuvų kūrimo pradžios prieš beveik 100 metų iki vieno seniausių tebeveikiančių aerodromų – Kaunas turi stiprias šaknis aviacijos inžinerijos istorijoje. Orlaivių remonto ir priežiūros (MRO) pramonė Kaune pagreitį įgavo prieš ~10 metų, čia įsikūrus vienintelei Centrinėje Rytų Europoje „Ryanair“ bazei. Sparčiai besiformuojantis oficialus šios srities švietimo klasteris, Kauno oro uostas, LEZ ir puiki miesto logistinė situacija garantuoja puikias pramonės perspektyvas, kurias įrodo vis besikuriančios naujos įmonės.

  • 10orlaivių remonto ir priežiūros įmonių
  • 700srities specialistų
  • 70vid. orlaivių remonto ir priežiūros įmonės darbuotojų skaičius

Be ilgiau veikiančių sraigtasparnių taisymo įmonių, tai bene jauniausia iš perspektyviausių Kauno pramonės sričių. Jau pasiekusi reikšmingą bendrą rinkos dydį, MRO vis dar yra vystymosi ir plėtros Kaune pradžioje. Reguliariai didėjantis įmonių skaičius ir jų atliekamų funkcijų paletė didina bei praplečia darbinių galimybių pasirinkimą. Darbas MRO pramonėje suteikia puikias darbines galimybes, tarptautinės konkurencijos diktuojamą atlyginimo dydį ir neretai ilgesnių darbinių rotacijų užsienyje galimybes. Dėl darbo specifikos įmonės neretai pačios apmoko būsimus specialistus.

Sektoriaus populiariausi specialistai

Aviacijos mechanikos inžinierius

Aviacijos mechanikos inžinierius

Organizuoja ir atlieka orlaivių techninę priežiūrą ir remontą, užtikrina eksploatacijos saugumą. Supranta techninius brėžinius, geba rengti šiai sričiai būdingą atliktų darbų dokumentaciją.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis (neto) Kauno regione: 2000 – 3000 Eur (2022 birželio mėn. AFR inform.)

Orlaivių techninės priežiūros specialistas

Orlaivių techninės priežiūros specialistas

Atlieka orlaivio techninę apžiūrą, šalina defektus ir pažeidimus, galinčius turėti įtakos saugiam eksploatavimui.

Pagal Kauno technikos profesinio mokymo centro informaciją.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis (neto) Kauno regione: 1000 – 1400 Eur (2022 birželio mėn. AFR inform.)

IT sistemų inžinierius

IT sistemų inžinierius

IT sistemų inžinierius yra atsakingas už kompiuterizuotų darbo vietų diegimą ir administravimą darbovietėje, vidinių vartotojų konsultavimą ir apmokymą dirbti su IT įrenginiais, serverių ir jų įrangos, įmonės programų veikimo priežiūrą.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis (neto) Kauno regione: 1200 – 2200 Eur

„Junior“ (iki 2 metų) 900 – 1500  ir „Mid“ lygio (2–5 metai) 1500 – 2000 Eur, „Senior“ (nuo 5 metų) 2000–2700 Eur (2022 birželio mėn. AFR inform.)

Sandėlio operatorius

Sandėlio operatorius

Sandėlio operatoriaus darbo pobūdis: medžiagų ir prekių atsargų priėmimo ir išdavimo priežiūra, turimo inventoriaus suvedimas į saugojimo sistemą, užsakymų tikrinimas, dokumentų tvarkymas, taip pat pavaldžių darbuotojų valdymas, motyvavimas ir vertinimas, jų pamainų grafiko sudarymas, užduočių paskirstymas ir sandėliavimo veiklos koordinavimas. Sandėlio operatorius taip pat atlieka sandėlio valdymo procesų optimizavimą, užtikrina tinkamą medžiagų ir prekių atsargų saugojimą. Rengti reguliarias ataskaitas įmonės vadovybei, atlikti įprastą, nuolatinę ir nepaprastąją atsargų inventorizaciją bei bendradarbiauti su kitais įmonės padaliniais.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis (neto) Kauno regione: 1100 – 1600 Eur (2022 birželio mėn. AFR inform.)

Kur dirbti? Orlaivių remonto ir priežiūros įmonės Kaune:

Pateikite savo įmonės aprašymą

Kur tobulėti? Mokymo įstaigos: