Verslo paslaugų centrai

Verslo paslaugų centrai dažniausiai padeda teikti įvairias didelių tarptautinių korporacijų verslo paslaugas arba jų klientams, arba kitiems korporacijų darbuotojams. Aktyvesnę šio sektoriaus Kaune plėtrą kurį laikė stabdė modernių biurų ploto trūkumas. Per pastaruosius keletą metų įspūdingai, beveik 2,5 karto, išauginus pasiūlą ši problema išspręsta. Regioniniu mastu nemaža darbo rinka ir daug studentų sudaro visas stiprios šio sektoriaus plėtros galimybes pasivejant kitų Centrinės Rytų Europos miestų vidurkį.    

  • 41verslo paslaugų centrų įmonė
  • 2800srities specialistų
  • 70vid. verslo paslaugų centro darbuotojų skaičius

Darbas verslo paslaugų centruose gali nemenkai skirtis dėl juose atliekamų skirtingų funkcijų – nuo privalomų specializuotų IT iki finansų žinių ar specifinio išsilavinimo ir žinių nereikalaujančių užduočių. Beveik visada sektoriuje gerai vertinamos įvairių užsienio kalbų žinios. Šis sektorius neretam sukuria galimybę tobulėti ir keisti karjeros kelią bei įmonės viduje įgyti rinkoje vertinamų žinių, kompetencijų. Taip pat neretai suteikia perspektyvą kilti karjeros keliu pačioje įmonėje. Beje, kartais tai gali būti ir globaliai iš Kauno veikiančios, ir vietinės įmonės.  

Sektoriaus populiariausi specialistai

Analitikas paslaugų centre

Analitikas paslaugų centre

Analitikas, dirbantis paslaugų centre, renka ir įveiklina įvairius duomenis, kurie padeda efektyvinti įmonės veiklą. Analitikas renka duomenis, juos analizuoja ir pristato įžvalgas kolegoms, taip padėdamas priimti geresnius sprendimus. Šis specialistas taip pat turi gebėti ne tik analizuoti, bet ir vizualizuoti duomenis kompiuterinėmis programomis „MS Power BI“, „Tableau“ ar kitomis. Gali reikėti SQL programavimo kalbos žinių. Išsilavinimo analitinėse srityse poreikis gali priklausyti nuo įmonės. Dalyje pozicijų vertinami universalūs darbuotojai, turintys platų analitinių žinių spektrą, kitose reikia ekspertinių siauros srities žinių.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis (neto) Kauno regione: „Junior“ (iki 2 metų) 1200 – 1500  ir „Mid“ lygio (2–5 metai) 1500 – 2000 Eur, „Senior“ (nuo 5 metų) 2000 –2700 Eur (2022 birželio mėn. AFR inform.)

Inžinierius nuotoliniu būdu

Inžinierius nuotoliniu būdu

Inžinierius nuotoliniu būdu teikia projektavimo ir inžinerinių konsultacijų paslaugas. Net kelios tarptautinės logistikos įmonės patiki dalį inžinerinių sprendimų projektuoti Kaune dirbantiems specialistams.

Reikalingos kvalifikacijos norint tapti šiuo specialistu: inžinerinis išsilavinimas, užsienio kalbos ir gebėjimas dirbti inžinerijos srityse naudojamomis kompiuterinėmis programomis.

Klientų konsultantas nuotoliniu būdu

Klientų konsultantas nuotoliniu būdu

Klientų konsultantas nuotoliniu būdu išmano ir konsultuoja klientus apie įmonės teikiamas paslaugas. Darbo pobūdis gali skirtis pagal tai, ar dirbama su privačiais, ar verslo klientais, nuo įmonės teikiamos paslaugos kompleksiškumo ir nuo to, ar klientai vietiniai, ar užsienio. Jeigu klientai – užsienio šalių gyventojai, būtinos geros užsienio kalbos žinios, dažniausiai anglų, tačiau retesnes užsienio kalbas mokantys specialistai itin vertinami ir gauna didesnius atlyginimus.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis (neto) Kauno regione: 750 – 1200 Eur (2022 birželio mėn. AFR inform.)

Komandos vadovas paslaugų centre

Komandos vadovas paslaugų centre

Komandos vadovas paslaugų centre siekia geriausiai įgyvendinti komandai keliamus tikslus, tad turi domėtis komandos narių įgūdžiais ir žiniomis, planuoti darbus, rūpintis nuolatiniu darbuotojų tobulėjimu, motyvuoti komandos narius ir siekti išlaikyti ekspertinių žinių turinčius darbuotojus. Modernios įmonės dažnai taiko „Lean“ sistemą, „Agile“ darbo principus, todėl komandos vadovas turi juos išmanyti, diegti komandoje ir motyvuoti laikytis šių sistemų darbo principų.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis (neto) Kauno regione: 1100 – 1350 Eur (2022 birželio mėn. AFR inform.)

Pardavimų ir/arba pirkimų vadybininkas

Pardavimų ir/arba pirkimų vadybininkas

Pardavimų ir / arba pirkimų vadybininkas prekiauja įmonės produktais, gali būti atsakingas ir už įmonei reikalingų produktų arba žaliavų pirkimą. Taip pat į šio specialisto pareigas gali įeiti produktų ar paslaugų perpardavimas. Norint dirbti šį darbą, reikia išmanyti įmonės srities rinką, labai vertinga turima patirtis, geri komunikavimo ir planavimo įgūdžiai.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis (neto) Kauno regione: „Junior“ (iki 2 metų) 800 – 1000  ir „Mid“ lygio (2–5 metai) – 1000 – 1350 Eur (2022 birželio mėn. AFR inform.)

Rinkodaros specialistas paslaugų centre

Rinkodaros specialistas paslaugų centre

Rinkodaros specialistas, dirbantis paslaugų centre, turi orientuotis į konkrečios įmonės veiklos sritį ir mokėti pritaikyti savo žinias netikėčiausių produktų rinkodaros kampanijose. Tikslinė auditorija taip pat gali būti vietiniai arba užsienio klientai, todėl vertinga gerai mokėti bent vieną užsienio kalbą. Taip pat svarbus ir užsienio rinkos išmanymas, pageidautinos žinios apie užsienio šalį, kurioje įsikūrusi įmonės būstinė.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis (neto) Kauno regione: „Junior“ (iki 2 metų) 900 – 1200  ir „Mid“ lygio (2–5 metai) 1250 – 1500 Eur (2022 birželio mėn. AFR inform.)

Transporto/logistikos vadybininkas

Transporto/logistikos vadybininkas

Transporto / logistikos vadybininkas yra atsakingas už prekių gabenimo užtikrinimą tarptautiniu ir vietiniu mastu. Jo pareigos taip pat apima: naujų klientų paieška ir kontaktų užmezgimas, užklausų dėl paslaugų kainų ir prekių pervežimo priėmimas ir vykdymas, derybų vedimas ir sąlygų aptarimas su vežėjais, laisvų transporto priemonių paieška, transporto priemonių užimtumo kontrolė, duomenų suvedimas į informacinę sistemą, mokėjimo dokumentų paruošimas, klientų mokėjimų kontrolė, bendravimas su klientais, vežėjais ir pretenzijų sprendimas.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis (neto) Kauno regione: „Mid“ lygio (2–5 metai) 1250 – 1750 Eur (2022 birželio mėn. AFR inform.)

Rodyti daugiau

Kur dirbti? Verslo paslaugų centrų įmonės Kaune:

Pateikite savo įmonės aprašymą

Kur tobulėti? Mokymo įstaigos: