Baldų gamyba

Baldų gamybos sektorius – vienas stipriausių ir didžiausių Lietuvoje. Ne veltui, nors ir esame nedidelė šalis, patenkame tarp TOP5 globalaus milžino „Ikea“ tiekėjų. Kaunas – vienas iš šio Lietuvos eksporto variklio centrų. Tiek vietos, tiek užsienio kapitalo įmonės čia ne tik gamina, bet ir modeliuoja, kuria, braižo ir tobulina įvairių paskirčių baldus vietos ir užsienio rinkoms. Šios pramonės Kauno įmonės neretai yra vienos moderniausių ir geriausių darbdavių Lietuvoje.

  • 94baldų gamybos įmonės
  • 5000srities specialistų
  • 54vid. baldų gamybos įmonės darbuotojų skaičius

Kaip ir daugelis gamybos sektorių, baldų gamyba gerokai švaresnė, modernesnė, išmanesnė negu buvo vos prieš dešimtmetį. Pažangiausiose sektoriaus gamyklose, pvz., naujojoje „Freda“ gamykloje, nemažai gamybos automatizacijos, robotizacijos. Tokie pokyčiai keičia ir darbines funkcijas – jos saugesnės, apima daugiau sprendimų priėmimo ir mažiau fizinio darbo. Prie komfortabilesnių darbo sąlygų prisideda ir standartu tampančios šiuolaikiškos poilsio erdvės. Be tiesioginių gamybos funkcijų, pramonėje nemaža dalis darbų – inžineriniai, projektavimo, gamybos planavimo. Dažnos vidinės karjeros galimybės.

Sektoriaus populiariausi specialistai

Baldų pramonės technologas

Baldų pramonės technologas

Baldų pramonės technologas išmano baldų dizaino, projektavimo, baldų gamybos procesus. Organizuoja naujų baldų gamybą įmonėje, pritaikydamas gamybos procesus pagal dizainerių brėžinius, dalyje įmonių baldų technologai taip pat patys kuria naujų baldų brėžinius.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 1000–1800 Eur (neto)

Baldų projektuotojas/inžinierius/ dizaineris

Baldų projektuotojas/inžinierius/ dizaineris

Kūrybiškumas ir geros techninės žinios – neatsiejama nuo šių profesijų.
Baldų dizaino specialistai kompiuteriu kuria baldų bei techninius surinkimo ir dalių brėžinius.

Kauno kolegija – bene didžiausia šios srities specializacijos aukštoji mokykla Lietuvoje.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 700–1500 Eur (neto)

Baldžius, įvairių sričių baldų gamybos specialistas

Baldžius, įvairių sričių baldų gamybos specialistas

Baldžiaus darbas smarkiai priklauso nuo įmonės gaminamos produkcijos. Jis gali varijuoti nuo masinės baldų gamybos iki vienetinių rankų darbo baldų ar jų remonto, restauravimo. Šiems specialistams gali prireikti įvairių žinių ir įgūdžių.

Kauno technikos profesinio mokymo centras šią profesiją pristato taip:„Kvalifikuotas baldžius geba apdirbti medieną rankiniu ir mechanizuotu būdu, gaminti tiesines medienos detales, gaminti ir surinkti korpusinius, masyvios medienos, minkštus baldus, atlikti baldų remontą ir apdailą.“

Baldų meistro, gebančio atlikti įvairius darbus, mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 1000–1500 Eur (neto)

Sukirpėjo mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 400–700 Eur (neto)

Siuvėjo mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 400–800 Eur (neto)

Apmušėjo mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 600–1200 Eur (neto)

Baldų surinkėjo mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 600–1000 Eur (neto)

Įrenginių operatorius

Įrenginių operatorius

Baldų pramonėje, kaip ir kitose pramonės šakose, vis daugiau darbo atliekama moderniais įrenginiais. Šių įrenginių operatoriai juos prižiūri ir užtikrina sklandų darbą, vykdo dalinę produkcijos kokybės kontrolę.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 500–1100 Eur (neto)

Medienos apdirbimo technikas

Medienos apdirbimo technikas

Medienos apdirbimo technikas yra atsakingas už: produkto techninių dokumentų paruošimą, standartų dėl darbo ir medžiagų suvartojimą, įrangos tipų kategorijos ir tinkamo mašinų skaičiaus siūlymą, žaliavų kokybės tyrimus, tikrinimą, technologinių procedūrų laikymąsi, techninius aprašymus ir naudojimosi instrukcijas.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 600–1100 Eur (neto)

Medienos apdirbimo technikos inžinierius

Medienos apdirbimo technikos inžinierius

Medienos apdirbimo technikos inžinierius yra atsakingas už: techninio gaminio gamybos koordinavimą ir valdymą, darbo užduočių duomenų analizę, gamybos procesų testavimą, bendradarbiavimą įdiegiant technologiniu pokyčius, pavaldžių darbuotojų valdymą, koordinavimą, motyvavimą ir vertinimą bei techninių dokumentų administravimo sistemos diegimą ir tobulinimą.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 700–1300 Eur (neto)

Projektų vadovas

Projektų vadovas

Projektų vadovas baldų pramonėje būna atsakingas už projektų įgyvendinimą: užsakymų iš klientų priėmimą, pasiūlymų užsakymams įgyvendinti ruošimą, bendradarbiavimą su baldų konstruktoriais, iškilusių klausimų tikslinimą su klientais, gamybos procesų derinimą su gamybos įmone, gamybos proceso įgyvendinimo priežiūrą ir kt.

Šaltinis: https://www.personalogrupe.lt/lt/darbo_pasiulymai/projektu_vadovas_baldu_gamyba-3105

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 1000–2000 Eur (neto)

Stalius

Stalius

Staliaus darbo iššūkiai, bet kartu ir įdomumas priklauso nuo įmonės produkcijos sudėtingumo.

Kauno technikos profesinio mokymo centras šią profesiją pristato taip: „Stalius išpjauna lentas, pjausto, frezuoja, gręžia, klijuoja ruošinius, valdo medžio apdirbimo stakles. Išmano medienos rūšis, savybes, furnitūros, medienos džiovinimo ir sandėliavimo taisykles, moka skaityti brėžinius. Apdoroja medieną rankiniais ir elektriniais instrumentais, staklėmis. Išmoksta gaminti europinio standarto duris, langus, baldus ir kitus sudėtingus gaminius. Susipažįsta su šiuolaikinėmis medžio apdirbimo technologijomis ir įgyja savarankiško darbo įgūdžių.“

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 700–1200 Eur (neto)

Rodyti daugiau

Kur dirbti? Baldų gamybos įmonės Kaune:

Pateikite savo įmonės aprašymą

Kur tobulėti? Mokymo įstaigos: