„Kaune karjeros galimybių netrūksta“ – tokią mintį it susitarę tvirtino studentai šiais metais vykusių karjeros mugių metu ir vardija patrauklias Kauno savybes viliojančias profesinį kelią pradėti ir savo ateitį kurti būtent čia. 

Karjeros dienos tapo puikia proga VšĮ „Kaunas IN“ – Kauno miesto verslo plėtros, turizmo ir tarptautinės rinkodaros agentūrai – ne tik papasakoti būsimiems ir jau esamiems studentams apie mieste veikiančius kaunastiškais verslus, bet ir iš pirmų lūpų išgirsti tikruosius jaunųjų talentų lūkesčius. „Ne vienas užsukęs į „Kaunastic Business“ stendą domėjosi, apie Kaune veikiančius užsienio investuotojus, sakė norintys išmokti papildomą kalbą ir taip geriau prisitaikyti prie būsimųjų darbdavių poreikių. Tai rodo studentų supratimą, jog jų sėkminga karjera yra tiesiogiai susijusi su Kauno gerove. O kuo didžiuotis miestas tikrai turi: rinkoje jau įsitvirtinę investuotojai bei ateinantys nauji žaidėjai įrodo didžiulį Kauno regiono ekonominį potencialą, čia vystomi nauji projektai atveria kūrybines perspektyvas.“ – malonią nuostabą sukėlusiu studentų toliaregišku požiūriu dalijosi VšĮ „Kaunas IN“ Verslo skyriaus vadovas Tadas Stankevičius, pristatęs Kauną šimtams jaunuolių Kauno technologijos universiteto „WANTed“ karjeros dienose bei Kauno kolegijos „Karjeros diena‘19“ renginyje.

Renkasi ne tik karjerą, bet gyvenimo būdą

Skaičiai taip pat byloja, jog renkantis studijų miestą abiturientams svarbu ne tik profesinės ambicijos, bet ir miesto patrauklumas. Apklausos KTU „WANTed“ metu, net 75 iš 100 apklaustų studentų prisiminė, jog būtent Kaune rado savo trokštamą studijų programą, tačiau beveik pusė šių respondentų Kauną pasirinko ir dėl patogios geografinės vietos (43 atsakymai) bei bendro Kauno patrauklumo jaunuoliams (36 atsakymai). Trečdaliui apklaustųjų buvo svarbu tai, jog čia jau gyvena artimieji arba miestą studijoms pasirinko draugai (33 atsakymai). Ne paskutinėje vietoje liko ir viliojantis laisvalaikio praleidimo vietų pasirinkimas Kaune (25 atsakymai). Džiugina tai, kad net 95 iš 100 apklaustųjų buvo tvirtai apsisprendę po studijų savo karjerą tęsti Kaune arba rimtai svarsto šią galimybę. 

Kauno technologijos universiteto (KTU) renginio svečiams antrino ir Kauno kolegijos (KK) karjeros dienos lankytojai – svarbiausia priežastis renkantis Kauną studijoms buvo tai, kad būtent čia jie rado profesinius poreikius ir lūkesčius atitinkančią studijų programą / universitetą (77 iš 100 apklaustų). Visgi, ne mažiau svarbus buvo miesto patrauklumas (59 atsakymai), o 38  respondentams įtakos turėjo tai, kad Kaune studijuos arba studijuoja draugai. Trečdalį į Kauną atviliojo tokios priežastys kaip, kad patogi geografinė Kauno lokacija (35 atsakymai), siūlomas kultūrinis gyvenimas mieste (35) bei noras persikelti gyventi būtent į Kauną (32 respondentai). Paklausti, ar ketina po studijų likti Kaune, net 73 Kauno kolegijos studentai atsakė neabejojantys tuo, 24 atskleidė, jog tai priklausys nuo aplinkybių.

Krepšinis, kultūra, vaizdai

Beveik pusei apklaustųjų studentų atsakius, jog jiems svarbus miesto patrauklumas, natūraliai atsiranda klausimas: „Kas paskatina Kaune pasijusti lyg namie?“. Jaunųjų talentų akimis, labiausiai Kauną iš kitų miestų išskiria: unikali miesto kultūra, erdvių menui ir saviraiškai gausa bei miestą gaubianti jaukumo aura. Dar vienas neabejotinas Kauno išskirtinumas, anot esamų studentų  – tai architektūra apimanti, tiek senuosius Kauno atspindžius, tokius kaip Kauno pilis, Rotušė ar senamiestis, tiek modernizmo architektūros perlus. Apklausa, taipogi, atskleidė ir tai, jog daugiau nei trečdaliui abiejų aukštojo mokslo įstaigų studentų Kaunas šiandien asocijuojasi ne su kuo kitu, o su visų Kauno sporto aistruolių kraują kaitinančia miesto krepšinio komanda „Žalgiris“.

Karjeros mugėse atliktų apklausų rezultatai papildė „Kaunas IN“ 2019 m. pirmoje pusėje  atliktos apklausos duomenis, kurios metu apklausus 16-18 metų jaunuolius iš visos Lietuvos, pastebėta, jog daugiau nei pusė moksleivių, rinkdamiesi studijų miestą, didelį dėmesį skiria ne tik akademinėms priežastims, bet ir tam, ar konkretus miestas jiems yra patrauklus. 

Įvertinus paskutiniųjų metų mieste besikuriančius naujus tarptautinius verslus bei jaunųjų talentų lūkesčius bei poreikius, neabejojama, jog sparčiai besikeičiantis miesto veidas  taps svaria priežastimi ir toliau ne tik užtikrintai rinktis studijas Kaune, bet ir savo karjeros kelią pasirinkti būtent čia.

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.
Aleksandravičiaus nuotrauka.