Statyba

Nuo namų iki tiltų, nuo aukštų pastatų iki požeminių infrastruktūros tinklų – visi šie mūsų fizinės aplinkos objektai turi būti ne tik pastatyti, bet prieš tai ir suprojektuoti. Besiplečiančios Kauno projektavimo ir statybų įmonės vis dažniau stato ir projektuoja ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse, Skandinavijoje, taigi ne tik viešos, bet ir privačios investicijos į mūsų aplinkos pokyčius didina šio sektoriaus darbuotojų poreikį.

  • 1303statybos įmonės
  • 19000srities specialistų
  • 15vid. statybos įmonės darbuotojų skaičius

Statybų sektorius – tai ne tik realūs fiziniai statybos darbai, bet ir projektavimo galimybių, inžinerinių planų rengimas ir įgyvendinimas, taip pat – statybinių elementų, pvz., gelžbetoninių, geležinių konstrukcijų kūrimas. Vis greitėjant statybų procesams ir visam sektoriui siekiant skaitmenizacijos, nuolat auga inžinierių, užtikrinančių pastatų ar infrastruktūros objektų statybų eigą, poreikis, taip pat projektuotojų, braižytojų, architektų, aplinkosaugos ir kitų sričių ekspertų, kurie ateities aplinkos pokyčius pirma dėlioja kompiuterio ekrane ir tik vėliau – fizinėje erdvėje.

Sektoriaus populiariausi specialistai

Architektas

Architektas

Architektai projektuoja įvairios paskirties pastatus ar rengia pastatų rekonstrukcijos planus pagal užsakovų poreikius. Architektas dažniausiai turi aukštąjį išsilavinimą (Kaune jį galima įgyti Kauno technologijos universitete arba Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete), o pats architekto darbas reikalauja techninių žinių ir kūrybiškumo.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 800–1400 Eur (neto)

Aukštalipis

Aukštalipis

Aukštalipiai yra plačios specializacijos profesionalai, atliekantys darbus dideliame aukštyje. Tai ir statybų, ir aukštų pastatų priežiūros sritims reikalingi darbuotojai. Šių specialistų atlyginimo ribos plačios dėl skirtingų kompetencijų darbus atlikti dideliame aukštyje.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 700–1100 Eur (neto)

Interjero dizaineris

Interjero dizaineris

Interjero dizaineris, išmanydamas statybinių sprendimų galimybes ir žinodamas klientų poreikius, turi gebėti planuoti jaukų ir funkcionalų patalpų dizainą bei įrengimą. Modernūs specialistai planams ir idėjoms vaizduoti naudoja kompiuterinę programinę įrangą.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 700–1500 Eur (neto)

Krano operatorius

Krano operatorius

Krano operatorius eksploatuoja savaeigius ir bokštinius kranus. Šie specialistai atsakingi už sunkių ir stambių medžiagų kėlimą, nuleidimą ir perkėlimą, naudojantis krano strėle. Krano operatorius taip pat atsakingas už krano eksploatavimo apskaitą, paskirto krano tinkamumo eksploatuoti tikrinimą, darbuotojų saugos ir sveikatos principų laikymąsi.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 500–1000 Eur (neto)

Matininkas, geodezininkas

Matininkas, geodezininkas

Matininkas ir geodezininkas matuoja žemės sklypus, atlieka matavimus prieš ir po statybų. Geba matuoti ir aukštį.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 600–1200 Eur (neto)

Pastatų priežiūros inžinierius

Pastatų priežiūros inžinierius

Pastatų priežiūros inžinierius vykdo pastatų saugumo patikras, prižiūri pastatų vandentiekio, vėdinimo, šildymo ir šaldymo sistemas, nustato gedimus ir juos remontuoja.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 900–1500 Eur (neto)

Pastolių statytojas

Pastolių statytojas

Pastolių statytojas montuoja pastolius, užtikrinant darbo kokybę ir saugumą, tad šiai profesijai būtinas ypatingas atsakingumas.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 700–1000 Eur (neto)

Projektų vadovas statybose

Projektų vadovas statybose

Rengia statybos projektus, bendradarbiauja su statybų užsakovais arba statybos įmonių vadovais. Taip pat jis organizuoja statybų veiklą, planuoja darbus. Projektų vadovas siekia sklandaus darbo ir efektyvaus resursų panaudojimo, formuluojant užduotis statybos vadovams, o inžinieriams kontroliuojant jų darbą.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 1300–2500 Eur (neto)

Statybos inžinierius/konstruktorius/ projektuotojas

Statybos inžinierius/konstruktorius/ projektuotojas

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 1000–1800 Eur (neto)

Statybvietės/statybos darbų vadovas

Statybvietės/statybos darbų vadovas

Darbų vadovas statybose organizuoja statybų darbus pagal architektų brėžinius, todėl turi išmanyti įvairias statybų sritis, suprasti architektų brėžinius, gebėti planuoti darbus ir komunikuoti su kitais darbuotojais, statybų užsakovais arba statybų įmonės vadovais.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 1200–2500 Eur (neto)

Sąmatininkas

Sąmatininkas

Sąmatininkas valdo pasiruošimo statyboms procesą. Jis taip pat atsakingas už projekto dokumentacijos, kainų pasiūlymų ir viešųjų konkursų pasiūlymų tikrinimą, subrangovų paiešką, sutarčių sudarymą. Bendravimas su tiekėjais ir klientais, prekių užsakymas ir atsakomybė už sandėlio atsargas taip pat yra tarp sąmatininko atsakomybių.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 600–1200 Eur (neto)

Vidaus apdailos darbų meistras

Vidaus apdailos darbų meistras

Vidaus apdailos darbų meistras atlieka vidaus apdailos darbus privačiuose namuose, butuose arba komercinės paskirties patalpose.

Mėnesinio atlyginimo vidurkis Kauno regione: 700–1200 Eur (neto)

Rodyti daugiau

Kur dirbti? Statybos įmonės Kaune:

Pateikite savo įmonės aprašymą

Kur tobulėti? Mokymo įstaigos: