KTU laboratorijų centrui „M-Lab“ sparčiai žengiant į priekį, prie jo įveiklinimo prisideda „Continental“ įmonė. 2023 m. gruodžio mėnesį pasirašyta bendradariavimo sutartis tarp universiteto ir bendrovės. Remiantis ja, KTU įsigytą naujausią mokslinių tyrimų infrastruktūrą papildė „Continental“ gamykloje esanti įranga, kuri bus periodiškai atnaujinama.

Bendradarbiavimo sutartis sudaryta atsižvelgiant į mokslo ir naujų technologijų pristatymo visuomenei svarbą. Kauno technologijos universitetas (KTU) ir „Continental“ susitarė dėl bendradarbiavimo siekiant mokslo integracijos, glaudesnio studijų ir praktikos sąlyčio bei partnerystės tarp universiteto ir bendrovės.

„Džiugu, kad galime dirbti ranka rankon ir sujungti mokslą su verslu. Ši bendrystė, su išskirtine galimybe pasinaudoti versle naudojamais technologiniais ištekliais, atneš ne tik mokslo pasiekimus, bet ir naujas galimybes mūsų studentams bei mokslininkams. Tikiu, kad tai taps puikiu pavyzdžiu, kaip mokslas ir verslas kartu gali kurti pažangą bei inovacijas“, – teigia KTU rektorius Eugenijus Valatka.

Pasak „Continental Automotive Lithuania“ ir „Continental Autonomous Mobility Lithuania“ įmonių generalinio direktoriaus Shayan Ali, „Continental Lietuva“ jau seniai pastebėjo tam tikrų specialistų trūkumą Lietuvoje.

„Visada sunkiai randame kokybės, procesų, įrenginių priežiūros ir testų inžinierių. Pastarųjų Lietuvoje apskritai neruošia jokia švietimo institucija, tad daugumą jų tiesiog užsiauginame įmonės viduje“, – sako direktorius.

KTU siekia, kad studentai įgytų darbo rinkos poreikius atitinkančias kompetencijas, todėl tarpdisciplininiame prototipavimo laboratorijų centre „M-Lab“ būtent tokie specialistai ir turėtų būti ruošiami. Taip pat abi šalys sieks bendradarbiauti kuriant mokslinę produkciją – rengiant bei įgyvendinant mokslinių tyrimų, žmogiškųjų išteklių ir kitų sričių projektus, tobulinant studijų programas bei organizuojant studentų mokomąsias praktikas ir įgytų žinių pritaikomumą darbo vietoje.

Laboratorijų centro įveiklinimas

Įranga papildytame laboratorijų centre „M-Lab“ vyks praktiniai užsiėmimai, kursai pagal esamus ir naujai kuriamus studijų modulius studentams, pažintiniai užsiėmimai moksleiviams, kursai pramonės atstovams bei tiriamieji mokslo darbai elektronikos paviršinio montavimo srityje.

Siekiant padėti laboratorijų centrui tobulėti, bendradarbystės pagrindu KTU įsigytą įrangą „Continental“ papildė sava – atvežta itin didelių gabaritų – 4 metrų ir 5 tonų – elektronikos gamybos įranga. Jos gabenimas buvo didelis iššūkis tiek universiteto, tiek verslo komandoms – visas įvežimo į pastatą procesas truko 48 valandas.

Šia įranga studentai galės naudotis laboratorinių darbų metu – tai leis jiems prisiliesti prie naujausių elektronikos technologinių procesų, naudojamų versle.

„Dabartinė elektronikos gamyba juda link automatizavimo ir robotizavimo. Dėl šios priežasties svarbu, kad įrenginiai tarpusavyje keistųsi informacija. Šioje vietoje iškyla įvairūs dirbtinio intelekto uždaviniai, pavyzdžiui, automatiškai atpažįstamas gedimas, brokas. Mūsų mokslo grupės, pasinaudodamos laboratorijų centro ištekliais, galės prisidėti prie naujų gamybos procesų optimizavimo ir šių uždavinių sprendimo“, – tvirtina KTU Elektros ir elektronikos fakulteto (EEF) docentas Mindaugas Žilys.

EEF mokslo grupės, kuriančios naujus prototipus, laboratorijų centro pagalba galės pereiti prie masinės gamybos – ne tik sukurti kelis prototipus, bet ir adaptuoti juos serijinei gamybai. Prie bandomųjų darbų galės prisiliesti ne tik mokslininkai, bet ir studentai bei pramonės atstovai.

Anot M. Žilio, KTU galės plėtoti bendradarbiavimą su pramonės atstovais ir pasiūlyti jiems technologinius kursus: „Tai bus tobulinimosi kursai, kuriuos pabaigę jie mokės valdyti modernius įrankius bei ateis į pramonę pasiruošę“.

Kauno technologijos universiteto informacija