Kai jūs kreipiatės dėl savo svajonių darbo, tikėtina, kad jūsų CV bus įmestas į krūvą kitų jau surinktų CV. Tenka kovoti dėl darbo vietų, ypatingai jeigu yra galimybė dirbti nuotoliniu būdu, konkuruojate su tarptautiniais profesionalais, dirbančiais iš įvairių pasaulio vietų. Žinoma, tai atveria galimybes jums pateikti aplikacijas į kitas darbo rinkas svetur, bet taip pat padidina konkurencijos lygį lokaliai.

Štai kodėl svarbu, kad jūsų CV išsiskirtų iš kitų, kai jis bus peržiūrinėjamas. Ypač rinkoje, kur daugiau kandidatų nei darbo vietų, kas tampa dabartine realybe, daugumoje sričių.

1. Pasirinkite tinkamą formatą

Jūsų CV turėtų būti lengvai atidaromas bet kokio tipo įrenginyje. Formatas neturi “pabėgti” ir visą laiką atrodyti gerai. Taigi įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamą CV siuntimo formatą. PDF yra saugiausias pasirinkimas ir leis jūsų CV atidaryti bet kam, kartu išlaikant jūsų išdėstymą ir pasirinktą struktūrą. 

Taip pat rekomenduojama turėti spausdintas kopijas einant į susitikimus. Tačiau atminkite, kad net skaitmeniniu būdu pasidalinta kopija gali būti atspausdinta. Taigi įsitikinkite, kad CV taip pat yra pritaikytas atprintinimui.

2. Protingai išnaudokite popieriaus lapą

Vienas iš pagrindinių iššūkių rašant CV yra visos patirties sutalpinimas ant A4 lapo. Jūs neturite pakankamai vietos paaiškinti kiekvieną ankstesnių darbo aprašymų aspektą. Sutelkite dėmesį į svarbiausius dalykus ir palikite nereikšmingas detales. Prioritetizuokite detales kurios suteiks jums daugiausiai pridėtinės vertės.

Visada galite peržiūrėti jau esamus šablonus. Atminkite, kad kiekvienas turi prieigą prie jų, todėl jūs turite padaryti savo CV unikalų, kad jis skirtųsi nuo kitų. Nepaisant to, šablonai gali būti naudojami kaip pradinė versija. CV Patarimai bei cvekas, turi platų pasirinkimą, mokamų ir nemokamų gerų CV pavyzdžių.

3. CV turi būti lengvai skaitomas

Vadovai neturi daug laiko ir nenori skaityti visų gautų CV atidžiai. Taigi jūsų CV turėtų nereikalauti didelių pastangų skaitant bei būti paruoštas lengvam skenavimui. Jei sunku rasti reikiamą informaciją arba jie jaučiasi taip, lyg jiems būtų pateiktas rašinys, jie nenorės skaityti toliau. Rekomenduojama:

  • Naudokite aiškų šriftą
  • CV turi sutilpti į vieną A4 popieriaus lapą
  • Antraštes rašykite paryškintu šriftu, bus lengviau rasti ieškomą informaciją 

Daugiau informacijos su video, apie struktūrą ir patarimus, rasite čia.

4. Adaptuokite CV pozicijai

Būtinai pakeiskite savo CV kiekvienai darbo vietai. Atidžiai perskaitykite darbo skelbimą ir pritaikykite savo CV, kad jis atitiktų jį. Tai galima padaryti:

  • Pabrėžiant ankstesnes pareigas, kurios atitinka dabartinės pareigybės aprašymą
  • Paminint atitinkamus išmatuojamus rezultatus, rodančius, ką galėtumėte pasiekti, jei būtumėte įdarbintas
  • Išvardykite turimus įgūdžius, dėl kurių esate idealus kandidatas į darbą

5. Patikrinkit, patikrinkit, patikrinkit

Tai yra svarbiausia, jūsų anksčiau įdėtos pastangos bus bevertės, jei bus kvaila rašybos ar gramatikos klaida jūsų pateiktam CV. Naudokite rašybos tikrinimo įrankį kaip Grammarly (angliškam tekstui),  po to paprašykite draugo, kad jis perskaitytų jūsų CV. Prieš siunčiant, palaukite nors kelias valandas, tai leis jums šviežiu protu peržiūrėti ir perskaityti savo CV. Nepamirškite perskaitykite tiek spausdintą, tiek skaitmeninę versijas.

Lietuvių kalbos gramatikos tikrinimo priemonės, RASYBA.LT ar Beklaidu.lt, padės jums pastebėti padarytas klaidas.

Tikimės, kad CV kūrimas ir procesas buvo palengvintas jums, ir dabar jau esate pasiruošę pradėti darbo aplikacijas. Jei jums sunku apsispręsti tarp profesijų, peržiūrėkite šį straipsnį: Kaip pasirinkti profesiją? 5 patarimai nuo ko pradėti. O galbūt norėtumėte papildyti CV naujai įgytais įgūdžiais, peržiūrėkite šį straipsnį: Naudingiausi nemokami kursai internetu – top 5.