Ne kiekvienas darbas tinka mums visiems. Tačiau daugelis geriausių darbų turi keletą bendrų bruožų. Jie atitinka mūsų talentus ir įgūdžius, yra gerai apmokami, meta profesinį iššūkį, suteikia galimybę tobulėti per visą mūsų karjerą ir užtikrinti darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą. Ieškote karjeros pokyčių ar augimo?  Naudodami šį populiariausių profesijų 2023 metų sąrašą galėsite įsivertinti esamus pasirinkimus.

Medicina ir sveikatos priežiūra

Galbūt pastebėjote, kad medicinos srities profesijos laikomos vienomis patraukliausių, pelningiausių ir naudingiausių. Jau net neužsiminant apie esamų profesionalų stygių visame pasaulyje, ne tik Lietuvoje. Tai yra dėl geros priežasties: sveikatos priežiūros sektoriuje dirbantys asmenys ne tik patenkina nuoseklios, kokybiškos medicininės priežiūros poreikį. Bet ir gauna puikų atlyginimą, išskirtinę erdvę asmeniniam ir profesiniam augimui, darbo stabilumą ir neįtikėtinas darbo perspektyvas.

Informacinės technologijos ir programavimas

Jokios nuostabos čia tikrai nėra. Nepaisant pastaraisiais metais įvykusių atleidimų technologijų sektoriuje, darbo rinkos perspektyvos yra šviesios. Yra daug darbo galimybių bet gali tekti žiūrėti ne tik į technologijų sektorių. Finansinės technologijos (angl. Fintech), medicininės technologijos (angl. Medtech) ir sveikatos technologijos (angl. Healthtech), yra tik kelios iš daugelio kylančių pramonių šakų, kurias veda labai specializuotos ir pritaikytos technologijos. Neabejotinai verta būti dėmesingam savo sektoriuje ir numatyti technologijų antplūdį, kuris ateis ir į jūsų pramonę. Jei esate IT profesionalas, būkite atviras pokyčiams ir lankstus patirties pritaikyme. Lietuvoje galima rinktis iš daugybės aukšto lygio informacinių technologijų kursų:

Aukščiausio lygio vadovai

Valdymas yra populiarus karjeros kelias dėl daugelio priežasčių. Jis apima visas industrijas ir tikrai nebus pakeistas mašinomis ar dirbtinio intelekto modeliais. Vadovai koordinuoja žmones įmonėje, užtikrindami, kad viskas vyktų sklandžiai ir efektyviai. Šiuo metu puikus laikas pradėti vadybą jei ieškote patikimos karjeros, kuri leistų dirbti beveik bet kurioje pramonės šakoje.

Minėtos profesijos apjungia įvairius įgūdžius, todėl kiekvienas turi pasirinkimą, rasti įdomiausią profesiją sau. Paminėtos profesijos tikrai figūruos perspektyviausių, paklausiausių ir gerai apmokamų profesijų 2023 sąrašuose. Kuris mažai keisis per kitus ateinančius metus.

Jei nesate tikri, kokį kelią pasirinkti peržiūrėkite šį straipsnį: 5 patarimai, kaip pasirinkti profesiją. Jeigu paminėtos profesijos įkvėpė keisti karjerą, peržiūrėkite šį straipsnį: 5 naudingiausi nemokami kursai internetu.