Dar visai neseniai kaip nepasiekiama svajonė atrodęs mokymasis iš namų, dabar tapo lengvai pasiekiamu. Nemokami kursai internetu – tai vienas iš daugelio būdų plėsti savo kompetencijų lauką, išbandyti save naujoje srityje bei tobulėti nepaliekant savo namų.

1.    Programavimas

Modernioje darbo aplinkoje IT gebėjimai itin vertinami, o programuotojai vis dar yra vieni iš geidžiamiausių. Įgyti programavimo žinių taip pat tampa vis lengviau. Internetiniai kursai – puiki platforma išmokti programuoti nemokamai ir per trumpą laiką. Internetinių programavimo kursų  yra visiems – tiek pradedantiesiems, tiek jau patyrusiems ir norintiems atnaujinti savo žinias ar išmokti naują kalbą:

  • Freecodecamp – siūlo begales kursų įvairių lygių ir sričių programuotojams bei didelį programavimo kalbų pasirinkimą.
  • BitDegree – nors dalis siūlomų kursų yra mokami, „BitDegree“ taip pat siūlo ir nemokamus kursus pradedantiesiems tinklalapių, tinklaraščių kūrėjams bei kitas programavimo sritis norintiems pažinti programuotojams.

2.    Kalbos

Kalbų mokėjimas – praverčia ne tik keliaujant. Tai itin didelis pranašumas konkuruojant dėl darbo pozicijos. O tapti poliglotu šiais laikais paprasta. To pasiekti padeda internetiniai kursai, išmokantys pačių įvairiausių užsienio kalbų nemokamai:

  • Futurelearn – platforma sujungia su mokytojais iš viso pasaulio bei suteikia galimybę burtis į grupes su kitais studentais, tad kursu metu galėsi dalintis patirtimis su bendraminčiais.
  • Coursera – čia žiniomis dalijasi dėstytojai iš įvairių pasaulio kampelių, tad kalbų pasirinkimas itin gausus.

3.    Marketingas

Rinkokaros kursu metu įgyjamos žinios yra naudingos daugelyje sričių. Nesvarbu, ar nori pradėti savo verslą, ar tapti žinomu socialiniuose tinkluose – šiuose kursuose išgirsi daug naudingų patarimų:

  • Udemy – daugiau nei tūkstantis nemokamų kursų, leidžiančių įsigilinti į begales marketingo sričių.
  • LinkedIn learning – puiki proga įgyti naujų žinių marketingo kursuose įvairiausiomis temomis, gauti sertifikatą ir pasipildyti tuo su „LinkedIn“ pažįstamais.

4.    Verslas ir vadyba

Verslo ir vadybos kursai yra itin populiarūs, nes suteikia galimybę studentams bendrauti su verslininkais ar vadybininkais ir pasisemti daug naudingų patarimų. Gal net įkvėpti pradėti savo „vienaragį“.

  • edX – platforma, kurioje kursus dėsto „Harvard“, „Oxford“ bei kitų prestižinių universitetų dėstytojai, taip pat didžiųjų kompanijų – „Google“, „Microsoft“ – atstovai.
  • Alison – siūlo didelį pasirinkimą verslo, vadybos kursų ir  suteikia sertifikatus.       

5.    Menai

Naujosios technologijos taip pat atvėrė ir daug naujų galimybių kurti.  Kursai skirti ne tik siekiantiems  menininko karjeros, bet ir norintiems perprasti naujus kūrybinius įrankius, tokius kaip „Photoshop“ ar „Procreate“. O be to, kursai gali padėti atrasti naują hobį.

  • Skillshare – paruošė kursus, supažindinančiais su naujausiais kūrybiniais įrankiais ir programėlėmis įvairiausiomis temomis – grafinio dizaino, iliustracijų, kūrybinio rašymo bei daugelis kitų.

Taigi, nemokami internetiniai kursai padės gilinti savo žinias, atrasti naujų pomėgių ir atneš daug naujų patirčių.