Nauji studentai, kasmet susiduria su dilema, ką prioritetizuoti, pinigų užsidirbimą ar patirties įgijimą? Pirma opcija bus pradinio lygio darbas, kuris padėtų kompensuoti gyvenimą studijuojant. Antras pasirinkimas, gali suteikti galimybę gauti stažuotę, kuri bus naudinga baigus studijas. Bėda tik ta, kad daugelis stažuočių neapmokamos. Taigi, kuris pasirinkimas yra geriausias jūsų ateičiai?
Prieš pasirinkdami, pagalvokite apie ateitį
Daugelis priima sprendimus atsižvelgdami tik į savo esamą situaciją. Tačiau norėdami užtikrinti sėkmę ateityje, turite skirti laiko ateities planams. Kur norite būti po penkerių ar dešimt metų? Galbūt jūsų profesijoje praktika yra visai nenaudinga. Būsite apmokyti darbo vietoje dėl sudėtingos ir specifinės darbo veiklos bei kompanijos procesų. Iš kitos pusės, praktika gali būti ir privaloma ir būtina, jeigu norėsite toliau progresuoti.
Daugelis įmonių samdo iš savo stažuotojų. Darbdaviui yra mažiau rizikos samdyti jauną žmogų, kuris jau buvo apmokytas įmonėje. Nei rizikuoti su kitu ką tik baigusiu mokslą studentu. Taigi, prieš spręsdami šį klausimą, neskubėkite ir pagalvokite apie savo ateitį.
Neapsisprendžiate apie savo profesiją? Kaip pasirinkti profesiją? 5 patarimai nuo ko pradėti.
KTU, Praktikos skiltyje, turi rekomenduojamų įmonių sąrašą su plačiu pasirinkimu praktikai atlikti. Tai pat praktikos skiltis leis prisijungti ir kandidatuoti į jums patinkančia praktikos studentams vietą Kaune .
VU, Praktika studentams yra dalinama tarp Lietuvos ir tarp užsienio galimybių. Bei yra ir opcija atlikti Sumaniąją praktiką, kuri fokusuojasi į kūrybinio mąstymo metodiką.
Ar tai išvis įmanoma?
Deja, kai kuriais atvejais, praktika studentams kuri yra neapmokama, kai kuriems studentams net nėra galimybė, verta apsvarstymo. Tai yra per didelė prabanga, nes jiems reikia apmokamo darbo ir mėnesinių pajamų padengti savo svarbiausias išlaidas ir likti toliau mokytis.
Jei manote, kad finansai gali būti šiek tiek didesnis iššūkis jums. Apskaičiuokite savo mėnesines įplaukas ir išlaidas ir įsivertinkite ar galit sau leisti sumažinti įplaukas ir ar yra vietos kur apkarpyti išlaidas. Galbūt pusę etato darbas ir dalinė praktika bus jums tinkama kombinacija. Patartina naudotis asmeninio mėnesio biudžeto skaičiuokle. Jų yra didelis pasirinkimas nemokamų ir paprastų versijų internete.
Ryšiai
Ryšių kūrimas, ypač profesionaliame pasaulyje, ypač jei esate studentas, yra labai vertinga ir gali suteikti galimybių ateityje. Be jokios abejonės, būsite apsuptas aktualesnių specialistų vykdant praktiką susijusią su jūsų profesija. Susipažinsite su kitais praktikantais ir pramonės specialistais darbo aplinkoje. Šie kanalai gali pasiūlyti norimą darbo galimybę laikui bėgant ar net verslo iniciatyvą ateityje.
Jei dar neturite LinkedIn’o profilio, tuoj pat susikurkite. Tai yra kaip jūsų skaitmeninė vizitinę kortelė profesionalių ryšių mezgimui.
Bendraukite su įmonėmis
Galbūt ne iš karto reikalaukite savo sąlygų, bet mėnesiams bėgant, kai darbdaviai pradeda suprasti jūsų vertę. Jie bus pasirengę investuoti į savo būsimą darbuotoją. Arba net padengs studijų išlaidas, tai nėra neįprasta praktika. Jei jie tuo momentu nėra pasiruošę jus paremti, nieko tokio. Pakalbėkite apie galimą darbo vietą, kai baigsite mokslus. Arba Ieškokite kompromiso, lankstaus darbo grafiko, leidžiančio jums atlikti savo praktiką ir padirbėti tuo pačiu metu.
Ar pasirinksite stažuotę, ar darbą, priklauso nuo jūsų. Abu gali būti naudingi jūsų būsimai karjerai ir tikrai pridės vertės prie jūsų CV. Kiekvieno žmogaus situacija yra skirtinga, o sprendimas, pagrįstas dabartine situacija ir ateities tikslais, gali padėti nukreipti jus teisinga linkme. O gal pavyks suderinti abu variantus arba rasti apmokamą praktiką atitinkančią jūsų ateities planus.
- Domina profesijos? Top 3 populiariausios profesijos
- Dar tik tapsite studentu? Stojimo Gidas: ką būtina žinoti?