Stojimo procesas tampa vis konkurencingesnis, studentams svarbu žinoti, kokių veiksmų imtis ir kokių spąstų vengti stojant į universitetus. Šiame straipsnyje bus apžvelgti dalykai, kuriuos būtina žinoti ir atlikti, kad studentai galėtų sėkmingai stoti į universitetus.

Priėmimo reikalavimai

Svarbiausia dalis, viso proceso, nes niekas kitas nesvarbu, jei net neturite teisės ir negalite pretenduoti įstoti. Kiekvienas Universitetas ir kitos švietimo ir mokslo institucijos turi įstojimo reikalavimus, kurie yra suformuoti iš dviejų dalių. Dvi dalys yra minimalūs reikalavimai ir konkursinis balas.

Minimalūs reikalavimai:

  • Priklauso nuo vidurinio išsilavinimo įgijimo metų.
  • Nustatomi vadovaujantis LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsakymais.
  • Reikia išlaikyti nustatytus egzaminus.
  • Nustatomas minimalus aritmetinis vidurkis.

Platesnę informaciją rasite: Minimalūs reikalavimai

Konkursinio balo skaičiuoklė:

  • Nurodo reikalingus dalykus, norint įstoti į pasirinktą studijų programą.
  • Įvertinimas parodo jūsų vietą tarp į tą pačią studijų programą pretenduojančių stojančiųjų asmenų
  •  Sandarą galima rasti kiekvienos studijų programos apraše.
  • Yra keletas naudojamų mokomųjų dalykų (brandos atestato įvertinimai, konkursiniai balai ir kiti papildomi kriterijai).

Pilną informaciją apie sandarą  rasite čia: Konkursinio balo sandara. Čia rasite skaičiuoklę: Konkursinio balo skaičiuoklė.

Pasiruošimas

Namų darbus apie universitetus, stojimą ir visa kita, galite atlikti per internetą, neišeinant iš savo kambario. Yra virtualios ekskursijos, pilni programų aprašymai, virtualios dienos kurias siūlo universitetai. Studentų forumai, atsiliepimai ir kiti kanalai, tikrai suteikia prieiga prie reikiamos informacijos. Kuri leidžia jums įvertinti ir turėti pakankamai informacijos, kad galėtumėte priimti pagrįstą sprendimą. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai skirti šiek tiek laiko ir atlikti išsamią analizę, kuri yra vos už kelių paspaudimų.

KTU – „Studento gidas”

Kauno Kolegija – Kaip tapti studentu?

VU – Stojimo žingsniai

Vilnius Tech – Pirmakursio gidas

Tapk studentu (1 dienai)

Jei jums kyla sunkumų dėl paraiškų teikimo proceso ir norėtumėte pagalbos dėl tam tikros studijų programos informacijos. Arba tiesiog norėtųsi patirti universiteto atmosferą ir pamatyti, koks Universitetas yra iš tikrųjų. Atsakymas būtų tapti studentu, na nors vienai dienai.

Universitetai rengia atvirų durų dienas, kurios leis pasikalbėti su programų lektoriais, kitais studentais taip pat ir pagelbės jeigu turėsite klausimų dėl stojimo ir paraiškų teikimo procesų. Dauguma universitetų jas daro. Taigi, galite aplankyti tiek universitetų, kiek norite, ir tada palyginti kuris jums labiausiai patiko. Bei susirinkti patarimus iš skirtingų specialistų dėl ruošiamų paraiškų.

Prioritetų sąrašas

Susikurti prioritetų sąrašą, nes stojamasis laikotarpis gali būti įtemptas. Juk nenorite pamiršti atlikti kažko svarbaus. Patarčiau padaryti kuo detalesnį sąrašą apimantį visus reikalavimus (finansai, apmokėjimas, apgyvendinimas ir pan.). Struktūruokite jį logiškai, pagal chronologinę tvarką, ką po ko reikėtų atlikti. Jei sudarę sąrašą nesijaučiate patenkinti kai kuriais aspektais, ieškoti pagalbos ir patarimų. Nes kai ateis laikais, jūs turėsite tai atlikti.

Stojimo ABC kuris bus ir jums naudingas.

Gerai pasiruošiant ir pradedant procesą kuo anksčiau, neturėsite dėl ko jaudintis. Būkite aktyvūs ir susisiekite su atitinkamomis įstaigomis, kurių yra tikrai daug. Jie mielai jums padės atsakyti ko reikia stojant ir nukreips teisingu keliu. Tūkstančiai studentų, kaip ir jūs, kasmet išgyvena tą patį procesą. Todėl nepamirškite, kad nesate vieni.

Domina profesijos? 5 patarimai, kaip pasirinkti profesiją bei Top 3 populiariausios profesijos, padės jums šituo klausimu.