Elektronikos inžinierių paklausa sparčiai auga ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje, kur pradėjo kurtis didžiausios gamybinės ir technologinės kompanijos. Sėkmingai veikiančios tarptautinės įmonės Kaune – elektronikos inžinerijos centre – sparčiai didina gamybos pajėgumus ir jau yra įdarbinusios per 2000 specialistų. Tačiau tolesnei tvariai plėtrai bendrovėms jau ima trūkti naujų elektronikos inžinierių, o šiuos specialistus rengiančiose mokslo įstaigose naujų studentų skaičius mažėja jau kelerius metus iš eilės.

Norėdamos išspręsti būsimų specialistų pasiūlos problemą, penkios didžiausios elektronikos komponentų ir įrenginių gamybos įmonės Kauno regione – „Continental Automotive Lithuania“, „HELLA Lithuania“, „Kitron“, ir „Littelfuse LT“ ir „Teltonika Networks“ – nusprendė suvienyti jėgas ir imtis veiksmų, siekiant per kelerius metus įdarbinti daugiau nei 1000 naujų elektronikos inžinierių. Kartu su Kauno miesto turizmo, verslo ir investicijų plėtros bei tarptautinės miesto rinkodaros agentūra „Kaunas IN“, Kauno technologijos universitetu (KTU) ir Kauno technikos kolegija (KTK) jos pradėjo naują iniciatyvą „Ateitis – elektronikams“. Tikimės, kad ši iniciatyva jau per artimiausius dvejus metus padės padvigubinti naujų elektronikos inžinerijos studentų skaičių Kaune.

Norime pakviesti mokyklas bendradarbiauti ir įsitraukti į iniciatyvą. Projekto metu bus padedama mokytojams sudominti moksleivius fizikos, matematikos ir informatikos mokslais, o tarptautinės įmonės, remdamosis mokykline mokymo programa, siūlys pažangiausias inovacijas kuriančiose erdvėse nufilmuotas vaizdinės užduotis, specialiai sukurtas naudoti mokymo procese. Taip pat KTU bei KTK dėstytojai kvies į nemokamus seminarus apie naujausias elektronikos technologijas, jų praktinį panaudojimą ir galimybes per jas pateikti mokymo turinį.

Susidomėjusias mokyklas bei mokytojus kviečiame registruotis užpildant trumpą (~3 min) apklausą, kuri leis mums maksimaliai prisitaikyti prie Jūsų mokyklų ir mokytojų bei moksleivių patogumo, parenkant patogiausias renginių datas ir laikus.

Pirmasis mokytojams skirtas seminaras – jau balandžio 14 d., 15 val. 45 minučių trukmės susitikime KTU ir KTK dėstytojai trumpai, bet informatyviai pristatys dvi temas: „Elektronika – raktas į 5G, daiktų interneto ir dirbtinio intelekto pasaulį“ ir „Virtualaus gyvenimo privatumas. Kriptografijos pagrindai.“

Tiek pranešimai, tiek ir galimybė užduoti klausimus ir trumpai padiskutuoti ne tik leis mokytojams išplėsti srities žinių bazę, patenkins smalsumą, bet ir suteiks informacijos leisiančios per praktinius pavyzdžius moksleiviams parodyti bei paaiškinti kaip pamokose mokomi teoriniai principai pasitelkiami naujausiose technologijose keičiant pasaulį. (Renginio registracija)

Mokytojai taip pat kviečiami dalyvauti moksleivių tėvams skirtuose renginiuose „Ką patarti moksleiviui, besirenkančiam profesiją?”, kuriuose turės galimybę tiesiogiai pabendrauti tiek su įmonių, tiek su aukštųjų mokslo įstaigų atstovais bei susipažinti su šiandieninėmis darbo rinkos tendencijomis ir perspektyvomis. Į šiuos renginius galima registruotis jau dabar.

Registracija į Balandžio 29 d. renginį

Registracija į Gegužės 13 d. renginį

Moksleivius sudominti ateities karjeros galimybėmis inžinerijos srityje bus siekiama pramoginiu-pažintiniu renginiu: balandžio 15 d., 15 val. vyksiančiu virtualiu protmūšiu „ĮDOMIOJI ELEKTRONIKA MOKSLEIVIAMS su Robertu Petrausku”. Pagrindinis protmūšio prizas – dronas, taip pat ir kiti įmonių įsteigti apdovanojimai.

Mokyklų bendruomenėse vyks susitikimai su elektronikos inžinieriais, kurie pasidalins istorijomis apie savo karjeros kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pozicijų bei atsakys į populiariausius moksleivių klausimus.

Šiuos renginius papildys ir bendra rinkodaros kampanija, kuria bus siekiama per unikalias elektronikos inžinierių, studentų ir dėstytojų istorijas parodyti šios srities įdomumą, patrauklumą ir svarbą šiandien mūsų visų kasdienybę keičiančiose technologijose.

Visos kampanijos metu bus siekiama patraukliai supažindinti vyresniųjų klasių moksleivius, jų tėvus ir mokytojus su 5 didžiausių Kauno regiono elektronikos komponentų gamybos įmonių veikla, plėtros planais ir siūlomomis karjeros galimybėmis, aktyviai siekti tolygiai augančio ilgalaikio elektronikos inžinerijos studijų populiarumo.

Susidomėjusius mokyklų atstovus – vadovus, karjeros ugdymo koordinatorius ar tiesiog mokytojus, kviečiame registruotis į vyksiančius renginius ir sekti naujienas „Ateitis – elektronikams“ puslapyje!