Maisto pramonė

Nuo pieno ir duonos iki šokolado ir jūrų gėrybių – daug maisto produktų, atkeliaujančių ant kiekvieno iš mūsų stalo, yra gaminami arba fasuojami Kaune. Augantys eksporto srautai, ne tik Europos, bet ir globaliu mastu stiprėjančios mūsų maisto sektoriaus įmonės užtikrina šviesias sektoriaus perspektyvas. Dėl maisto technologijų mokslinių kompetencijų koncentracijos Kaune – KTU Maisto institutas, KTU, VDU, LSMU – miestas turėtų išlaikyti regioninę lyderystę šiame technologiškai besikeičiančiame sektoriuje.

  • 189maisto pramonės įmonės
  • 6600srities specialistų
  • 35vid. maisto pramonės įmonės darbuotojų skaičius

Nuo darbo pačiame maisto gamybos procese iki augančios maisto technologų svarbos bei viso verslo kelio ir proceso aptarnavimo – maisto sektorius siūlo nemažai skirtingų darbo pozicijų. Nuo ekonomikos svyravimų nedaug priklausantis sektorius žada stabilumą, o globalus maisto poreikio augimas – augimo perspektyvas. Pastarąsias stiprina ir įvairios technologinės naujovės ne tik pačioje maisto gamyboje, bet ir auginant bei apdorojant maisto ir žemės ūkio produktus.

Sektoriaus populiariausi specialistai

Automatikas

Automatikas

Automatikas aptarnauja ir prisideda prie automatizuotų sprendimų įdiegimo maisto pramonės įmonėse. Tai nauja, auganti sritis, aktuali įvairioms įmonėms. Šie specialistai turi išmanyti gamybos procesų automatizavimo galimybes ir gebėti šiuos sprendimus efektyviai pritaikyti įmonių veikloje.

Elektrikas, šaltkalvis, mechanikas

Elektrikas, šaltkalvis, mechanikas

Maisto pramonėje diegiamos modernios gamybos linijos su moderniais įrengimais ir mašinomis, kurios padeda efektyviau atlikti darbą. Šiems įrenginiams ir mašinoms reikia pastovios priežiūros, o kilus gedimų – remonto, todėl maisto pramonėje reikalingi įvairių sričių ir kompetencijų lygio elektrikai, šaltkalviai, mechanikai.

Kepėjas

Kepėjas

Kepėjo pareigos apima: žaliavų ir ingredientų kokybės vertinimą ir paruošimą tešlai bei mišiniams, ingredientų matavimą ir svėrimą, kepimo mašinų įrangos įjungimą ir reguliavimą, valymą, griežtų higienos standartų laikymąsi, tešlos ruošimą, pagaminto kepinio patikrinimą, žaliavų mėginio paėmimą laboratoriniams tyrimams.

Konditeris

Konditeris

Konditeris pirmiausia atlieka konditerijos produkcijai skirtų prekių priėmimą, tikrinimą ir sandėliavimą bei ruošia įvairius konditerijos pusgaminius ir gatavus gaminius, juos pjausto ir dekoruoja. Jis eksploatuoja technologines mašinas ir įrangą. Konditeris turi griežtai laikytis vartojamų ingredientų receptų, ingredientų kokybės ir kiekio bei griežtų higienos standartų ir reikalavimų, atlikti jutiminę produktų kokybės kontrolę. Paruoštų produktų ir pusgaminių pavyzdžiai imami laboratoriniams tyrimams.

Maisto gamybos inžinierius

Maisto gamybos inžinierius

Inžinierius maisto pramonėje kuria naujus ir modifikuoja esamus maisto produktus. Jis yra atsakingas už griežtą įstatymuose pateikiamų gairių ir produktų sveikumo normų laikymąsi. Jis ieško pageidaujamų fizinių, cheminių ir mikrobiologinių maisto savybių palaikymo būdų. Taip pat kuria naujas pakavimo medžiagas ir (arba) dalyvauja jas kuriant. Tai plati maisto gamybos, pakavimo ir platinimo sistemų kūrimo sritis.

Maisto pramonės technikas

Maisto pramonės technikas

Maisto pramonės technikas atlieka bandymus, kad nustatytų maisto, gėrimų, maisto priedų ir konservantų chemines ir mikrobiologines savybes, šiuos mėginius tiria mikroskopu. Bendradarbiauja su maisto inžinieriais ir technologais, atlieka maisto ir gėrimų degustacijas siekiant palyginti realų skonį su produkto specifikacijoje nurodytu skoniu – atlieka analizę, bandymų rezultatus registruoja ir apibendrina. Taip pat matuoja produktų pakavimo medžiagų tūrį ir svorį bei prižiūri naudotą laboratorinę įrangą.

Maisto technologas

Maisto technologas

Maisto technologas kuria ir tobulina pusgaminių, žemės ūkio produktų, saldumynų, sirupų, aliejų, alkoholinių ir gaiviųjų gėrimų ir t. t. receptus. Sukurtų mėginių ėminius siunčia fizikinei-cheminei ir mikrobiologinei analizei atlikti, taip pat prižiūri, kaip gamybos skyrius laikosi receptų ir tinkamo technologinio proceso. Be to, maisto technologas tikrina gamybos išlaidas ir ieško jų mažinimo priemonių.

Rodyti daugiau

Kur tobulėti? Mokymo įstaigos: