Egzaminai jau ne už kalnų, bet vis dar nesi pasirinkęs norimos studijų krypties? Galimybės tokios plačios, kad net svaigsta galva? Jei nori, kad tavo studijos būtų ne tik įdomios, bet ir perspektyvios, turime tau paruošę keletą pasiūlymų. Taigi skaityk toliau ir susipažink su reikalingiausiomis profesijomis 2022-aisiais. Galbūt kažkurios iš jų atstovu nuspręsi tapti ir tu?

1. Informacinės technologijos (IT)

Viena reikalingiausių, o tuo pačiu ir perspektyviausių studijų krypčių 2022-aisiais išlieka informacinės technologijos. Nors daugelis šį sektorių sieja su programavimu, jis apima kur kas platesnį specialybių spektrą: nuo testavimo iki  sistemų administravimo, duomenų analizavimo ir projektų valdymo. Taigi net jei ir anksčiau pernelyg nesidomėjai informacinėmis technologijomis, vis tiek gali atrasti save šioje srityje.

Kaune kvalifikuotus IT specialistus ruošia net trys aukštosios mokyklos: Kauno technologijos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas ir Kauno kolegija. Jose vykdomos įvairios IT krypties studijų programos, tokios kaip informatika, multimedijų ir interneto technologijos, dirbtinis intelektas, kibernetinės sistemos ir sauga. Taigi rinktis tikrai yra iš ko.

Baigus informatikos mokslus atsiveria plačios įsidarbinimo galimybės pačiame Kaune. Ne veltui šis miestas laikomas vienu pagrindinių IT įmonių centrų visame Baltijos šalių regione. Informacinių technologijų specialistai čia gali dirbti tiek vietinėse sektoriaus įmonėse, tiek tarptautinėse kompanijose. 

2. Elektronikos inžinerija

Ar svarstydamas, ką studijuoti, kada nors pagalvojai apie elektronikos inžineriją? Tai dar viena šiuo metu itin perspektyvi studijų kryptis. Elektronikos inžineriją baigę studentai geba kurti, diegti ir programuoti įvairias mikroschemas, valdyti masinės gamybos procesus, testuoti produktus kokybės užtikrinimui. Inžinerinės žinios yra plačiai pritaikomos. Todėl labiau įsigilinus į norimą specializaciją, galima lengvai pakeisti darbo sritį.

Vyrauja nuomonė, kad inžinerija labai techninė specialybė ir visiškai nesusijusi su kūryba. Tačiau tai netiesa. Inžinieriai laikomi vienais kūrybiškiausių tiksliųjų mokslų atstovų, nes kuriant naujas sistemas ir produktus reikia lakios fantazijos. Tai, jog inžinieriams reikia ne tik techninių, bet ir kūrybinių žinių, puikiai atskleidžia tokios specialybės kaip inžinerinių projektų vadovas, produkto arba procesų inžinierius, testo technologijų specialistas.

Kaune elektronikos inžinerijos specialistai ruošiami net trijose aukštosiose mokyklose: Kauno technologijos universitete, Kauno kolegijoje ir Kauno technikos kolegijoje. Šiandien daugelis darbdavių ieško profesionalių elektronikos inžinierių, gerai išmanančių naujausias technologijas, programavimą ir informacinių sistemų kūrimą. Todėl šią studijų programą baigusių specialistų laukia puikios įsidarbinimo perspektyvos.

3. Gyvybės mokslai

Gyvybės mokslus galima išskirti kaip dar vieną sparčiai visame pasaulyje augantį sektorius. Kaune šios srities specialistai ruošiami net keturiose aukštosiose mokyklose: Lietuvos sveikatos mokslų universitete, Kauno technologijos universitete, Vytauto Didžiojo universitete ir Kauno kolegijoje.

Norintys studijuoti gamtos mokslus gali rinktis iš tokių studijų programų kaip biochemija, farmacija, medicininė ir veterinarinė genetika, biotechnologija, biomedicinos diagnostika, farmakotechnika. Populiariausiais šio sektoriaus atstovais laikomi biologai, farmacininkai, inžinieriai, IT ir vadybos specialistai.

Skaičiuojama, kad Kaune veikia net 90 gyvybės mokslų įmonių. O dar labiau augsiančio darbo vietų skaičiaus leidžia tikėtis medicininių technologijų srityje atsirandantys startuoliai. Todėl gyvybės mokslus baigusių specialistų neabejotinai laukia plačios karjeros galimybės.  

Nori tapti reikalingos profesijos atstovu? Tuomet rinkis studijas Kauno aukštosiose mokyklose. Jau dabar pradėk žengti pirmuosius žingsnius sėkmingos karjeros link!