Norite patobulinti savo profesinius įgūdžius neišleisdami pinigų? Na, jum pasisekė! Nemokami kursai internetu – tai vienas iš daugelio būdų plėsti savo kompetencijų lauką, išbandyti save naujoje srityje bei tobulėti nepaliekant savo namų. Skaitykite toliau ir sužinokite viską, ką reikia žinoti ieškant savo poreikius atitinkančio profesinio kurso.

1.    Programavimas

Modernioje darbo aplinkoje IT gebėjimai yra privalomi ir pažangūs įgūdžiai yra itin vertinami. O programuotojai vis dar yra vieni iš geidžiamiausių tarp esamų bei augančių profesijų. Įgyti programavimo žinių taip pat tampa vis lengviau. Internetiniai kursai – puikus kanalas išmokti programuoti nemokamai ir per trumpą laiką. Internetinių programavimo kursų  yra visiems – tiek pradedantiesiems, tiek jau patyrusiems ir norintiems atnaujinti savo žinias ar išmokti naują kalbą:

  • Freecodecamp – siūlo begales kursų įvairių lygių ir sričių programuotojams bei didelį programavimo kalbų pasirinkimą.
  • BitDegree – nors dalis siūlomų kursų yra mokami, „BitDegree“ taip pat siūlo ir nemokamus kursus pradedantiesiems tinklalapių, tinklaraščių kūrėjams bei kitas programavimo sritis norintiems pažinti programuotojams.

Tad jeigu domina pasibandyti ar tai jums patiks arba jau patobulinti esamus įgūdžius, ši opcija tikrai jūsų nenuvils. O jei kažkas ir patiks ir norėsite pakelti savo įgūdžius į visai kitą lygį, turėsit daug mokamų kursų opcijų kurias dažnai apmoka darbdaviai.

2.    Kalbos

Kalbų mokėjimas – praverčia ne tik keliaujant. Dėl augančių šalių tarpusavio ryšio ir įmonių požiūrio kuris jau yra tarptautinis, plėtros ir augimo atžvilgiu, tai yra vertingas įgūdis. Papildomai tai suteikia didelį pranašumą konkuruojant dėl darbo pozicijos. O tapti poliglotu šiais laikais paprasta. To pasiekti padeda internetiniai kursai, išmokantys pačių įvairiausių užsienio kalbų nemokamai:

  • Futurelearn – platforma sujungia su mokytojais iš viso pasaulio bei suteikia galimybę burtis į grupes su kitais studentais, tad kursu metu galėsi dalintis patirtimis su bendraminčiais.
  • Coursera – čia žiniomis dalijasi dėstytojai iš įvairių pasaulio kampelių, tad kalbų pasirinkimas itin gausus.

3.    Marketingas

Rinkodaros kursu metu įgyjamos žinios yra naudingos daugelyje sričių. Nesvarbu, ar nori pradėti savo verslą, ar tapti žinomu socialiniuose tinkluose – šiuose kursuose išgirsi daug naudingų patarimų. Geriau suprasti klientų poreikius, sukurti veiksmingas strategijas, kaip pasiekti tikslinę auditoriją, ir padidinti prekės ženklo matomumą. Be to, tai leidžia užmegzti ryšius su klientais, o tai yra pagrindinis bet kurio verslo sėkmės komponentas. Rinkodaros pagalba galite sudaryti teigiamą savo įmonės įvaizdį ir sukurti stiprią klientų bazę. Tarp populiariausių rinkodaros kursų platformų:

  • Udemy – daugiau nei tūkstantis nemokamų kursų, leidžiančių įsigilinti į begales marketingo sričių.
  • LinkedIn learning – puiki proga įgyti naujų žinių marketingo kursuose įvairiausiomis temomis, gauti sertifikatą ir pasidalinti tuo su „LinkedIn“ kontaktais.

4.    Verslas ir vadyba

Verslo ir vadybos kursai buvo ir yra itin populiarūs, nes suteikia galimybę studentams bendrauti su verslininkais ar vadybininkais ir pasisemti daug naudingų patarimų. Gal net įkvėpti pradėti savo „vienaragį“. Vėlgi tai yra kryptis kuri gali būti pritaikyta didelėje korporacijoje arba dirbant individualiai. Tad tai yra tikrai lanksti sritis, su aukšta pridėtine verte į kurią verta investuoti.

  • edX – platforma, kurioje kursus dėsto „Harvard“, „Oxford“ bei kitų prestižinių universitetų dėstytojai, taip pat didžiųjų kompanijų – „Google“, „Microsoft“ – atstovai.
  • Alison – siūlo didelį pasirinkimą verslo ir vadybos kursų su sertifikatais.     

5.    Menai

Naujosios technologijos taip pat atvėrė ir daug naujų galimybių kurti. Meno pramonė yra didžiulė ir nuolat besivystanti sritis, kuri siūlo daug galimybių tiems, kurie domisi nemokamais profesiniais kursais. Nuo grafinio dizaino iki skaitmeninės fotografijos – kiekvienam yra kažkas. Meno pramonės kursai ne tik padės ugdyti esminius įgūdžius, bet ir suteiks unikalią platformą išreikšti savo kūrybiškumą ir tyrinėti naujas idėjas. Tinkamai pasirinkę kursą, galite pasinaudoti meno pramonės potencialu ir palikti savo ženklą pasaulyje.

Kursai skirti ne tik siekiantiems  menininko karjeros, bet ir norintiems perprasti naujus kūrybinius įrankius, tokius kaip „Photoshop“ ar „Procreate“. O be to, kursai gali padėti atrasti naują hobį.

  • Skillshare – paruošė kursus, supažindinančiais su naujausiais kūrybiniais įrankiais ir programėlėmis įvairiausiomis temomis – grafinio dizaino, iliustracijų, kūrybinio rašymo bei daugelis kitų.

Taigi, mokymai internetu padės gilinti savo žinias, atrasti naujų pomėgių ir patirčių. Jie taip pat gali atnešti papildomų pajamų arba net suformuoti kitą jūsų karjeros pokytį! Verta paminėti, kad kursus galima rasti ne tik internete. Užimtumo tarnybos centrai, Verslo centrai  ir kitos įstaigos siūlo nemokamus profesijas tobulinančius kursus kuriais verta pasidomėti.