Galimybė iš arčiau pažinti savo ateities darbo aplinką jau studijų metu – neįkainojama patirtis. Dėl šios priežasties studijos kolegijose gali būti itin vertingos. Tad susipažinkime su jomis ir gausybe įdomiausių bei perspektyviausių čia siūlomų studijų programų.

Kauno kolegija

Tai šiuolaikiška, prisitaikanti prie modernių technologijų bei poreikių erdvė. Ne veltui kolegijos pasirinktas šūkis yra „Arčiau gyvenimo“. Jis pabrėžia kolegijos siekį pritaikyti teorines žinias kasdienybėje. Štai keletas išskirtinių kolegijos siūlomų studijų programų:

 • Programų sistemos – šios studijos skirtos programavimo mylėtojams, norintiems pažinti modernias programų sistemas ir duomenų inžineriją.
 • Grafinės ir skaitmeninės medijos – programa, kuri puikiai tiks norintiems kurti reklamas, grafinius produktus ir vizualizacijas.
 • Pramoninio dizaino inžinerija – dar viena nauja programa kolegijoje. Programa parengia kūrybingus ir itin reikalingus pramonės produktų konstravimo inžinierius ir gamybos technologus.

Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija

Ši aukštoji mokykla sukviečia gamtos mylėtojus iš visos Lietuvos. Čia taip pat atrasi daug unikalių programų:

 • Hidrotechninė statyba – programoje daugiau sužinosi apie alternatyvias energetikos išteklių ir hidrotechnikos technologijas bei išteklių apsauga.
 • Miškininkystė – kolegija kviečia pažinti miško vertę ir siūlo net šešias skirtingas specializacijas.
 • Žemėtvarka – pabaigus  žemėtvarkos studijas mokėsi rengti žemės valdos projektus, vykdyti žemės administravimo darbus.

Kauno technikos kolegija

Inžinerija – tai ateities profesija, o šios srities specialistai darbo rinkoje labai geidžiami. Tad štai kelios iš dešimties Kauno technikos kolegijos siūlomų inžinerinės srities studijų programų:

 • Avionikos sistemų inžinerija – programa, norintiems skraidyti! Būsimi avionikos sistemų inžinieriai turi galimybę pažinti oro erdves ir pažangias aviacijos technologijas.
 • Elektronikos technika – KTK šios programos studentus supažindins su itin dinamiška elektronikos inžinieriaus profesija.
 • Kelių inžinerija – studentai pasirinkę studijas šioje srityje galės susipažinti su naujausiomis šios srities technologijomis atnaujintoje skaitmeninėje kelių projektavimo laboratorijoje.

Kolpingo kolegija

Jau 25-tas metines mininti kolegija, kuri studentų poreikius, pagalbą kitiems ir kokybiškas studijas laiko savo prioritetu:

 • Ekoturizmas – programa, sujungianti ekologijos principus su turizmo sektoriumi. Tad jei žemės saugojimas yra tavo prioritetas ir nori pažinti turizmą, ši programa tikrai nenuvils.
 • Socialinio darbo vadyba – programa ruošia specialistus, norinčius padėti ir prisidėti prie visuomenės problemų sprendimo.
 • Transporto logistika – logistikos sektorius taip pat be galo reikalingas. Ši programa parengia specialistus, mokančius koordinuoti transporto srautus ir klientų aptarnavimą.

Socialinių mokslų kolegija

Kolegija pasižymi ne tik įvairiomis studijų programomis, bet taip pat čia bus integruojamas ir naujas ugdymo metodas – patirtinis ugdymas. Šis naujas metodas padės studentams įgyti teorinių žinių per praktiką, tad studijų metu tikrai nebus nuobodu.

 • Skaitmeninė komunikacija – ruošia būsimus komunikacijos specialistus. Besimokydamas skaitmeninės komunikacijos pažinsi teksto rašymo ir redagavimo principus, skaitmeninę fotografiją, maketavimą ir dar daugiau.
 • Tarptautinė prekyba ir muitinės logistika – dar viena unikali programa, skirta būsimiems verslininkams, kurie nori pažinti tarptautinę prekybą. Baigęs studijas išmanysi ekonomiką, rinkodarą, bei mokėsi valdyti tarptautinės prekybos procesus.
 • Programavimas ir multimedija – čia studentai mokosi tinklalapių projektavimo, grafinio dizaino, programų sistemų ir net kompiuterinių žaidimų ar programėlių kūrimo.

Šv. Ignaco Lojolos kolegija

„Dabartinio laikmečio iššūkiai ir ateities perspektyvos įpareigoja mums prisiimti atsakomybę už socialinės gerovės ir darnos stiprinimą,“ – taip savo siekius apibūdina kolegijos direktorius.

 • Kulinarinis menas – kone vienintelės tokio pobūdžio studijos Lietuvoje. Jos leis pažinti naujausias maisto technologijas.
 • Įvaizdžio dizainas – jei domiesi aprangos dizainu ir naujausiomis mados tendencijomis, ši programa – tau. Čia studentai mokomi kurti šiuolaikišką įvaizdį bei supažindinami su mados verslu.
 • Svetingumo vadyba – studijų programa, ruošianti turizmo vadybininkus ir supažindinanti su perspektyviu turizmo ir poilsio paslaugų sektoriumi.

Taigi, galimybės išties nesenka. Kolegijos Kaune atveria daug galimybių kiekvienoje srityje, ir atrasti sau patinkančią bei pradėti savo karjeros kelią vienoje iš jų galės kiekvienas.

Tačiau svarbu ne tik studijos ir Kaunas tai žino! Europos kultūros sostine tapsiantis miestas rengiasi ištisai renginių ir potyrių fiestai 2022-aisiais. Praleisti galimybę šiuos metus gyventi Kaune, būtų kone nuodėmė.