Net 95 procentai jaunuolių, pasirinkusių studijas Kaune, tęsti savo karjerą ketina taip pat šiame mieste arba rimtai svarsto šią galimybę. Kas taip sužavi studentus Kaune? Ogi išties daug kas! Kauną tokiu patraukliu daro čia siūlomų studijų krypčių gausa ir kokybė, dėmesys asmenybei, taip pat jauki, patogi, draugiška gyvenamoji aplinka bei visos sąlygos turiningam laisvalaikiui. Bet apie viską nuo pradžių.

Turbūt ne vienas, svarstantis apie tai, kokį kelią rinktis, dairosi į šiuo metu populiarias specialybes. Visgi tai – jau vakar dienos pavyzdžiai. Nors eiti pramintu taku saugu, rytoj laimės tie, kurie jau dabar gyvena ateitimi. O ateitis priklauso informacinių technologijų, inžinerinės pramonės ir gyvybės mokslų sritims. Tai jos turės bene didžiausią įtaką Lietuvos proveržiui artimiausią dešimtmetį. Tų, kurie po studijų įsidarbins šias sritis atstovaujančiose įmonėse Kaune, laukia išskirtinės galimybės bei pasiūlymai.

Savo vidine kultūra ir dėmesiu darbuotojams – žinoma, ir kuriamais projektais bei ambicijomis – žavi tokios kompanijos, kaip „Hostinger“, „Devbridge“ ar „Telesoftas“. Jų klientų ratas – visame pasaulyje, o specialistai viliojami ne tik konkurencingu atlyginimu, tobulėjimo galimybėmis, bet ir šiuolaikiškomis darbo sąlygomis. Pavyzdžiui, „Hostinger“ biure įrengtas burbulų baseinas ir vitamino D lempos!

O, pavyzdžiui, Kaune atstovybę turinti aukščiausio lygio programavimo paslaugas siūlanti kompanija „Visma“ siūlo darbuotojams visišką laisvę. Čia entuziastų komandas koordinuojantys žmonės yra ne vadovai, bet mentoriai (koučai), kurių tikslas – padėti žmogui, kad šis gerai jaustųsi, o gerai jausdamasis galės gerai atlikti ir savo darbus.

Ar teko girdėti, kad Kaune veikianti įmonė savo produktą teikia NASA? Kauniečių IT specialistų – įmonės „Dassault Systems“ – sukurtą modeliavimo įrankį „MagicDraw“ NASA naudoja tiek kurdama kosminius aparatus, tiek juos valdančias stotis Žemėje ar juos paleidžiančias raketas. Beje, jei išties traukia beribės dangaus platybės, verta įsiminti, jog Kaunas – šiuo metu didžiausias orlaivių priežiūros centras Pabaltijyje.

Nors tikrai yra kuo pasididžiuoti kalbant apie inovatyvias studijas ir verslo pasiekimus, neverta pamiršti, jog Kaunas – tai miestas, kuriame puikiai sugyvena istorija ir ateitis. Taigi būtent šį miestą vertėtų apsvarstyti, jei širdis linksta link tradicinės pramonės: maisto ir baldų gamybos, logistikos ar statybos verslo. Būtent šie sektoriai yra suformavę Kauno ekonominį paveikslą ir išlieka itin svarbia Kauno sėkmės dalimi. Šie, tradiciniais vadinami, sektoriai drąsiai remiasi naujausiomis technologijomis. Didžiosios įmonės, kurių ne viena skaičiuoja dešimtmečius istorijos, atveria naujas darbo sritis, pritraukia aukščiausių kvalifikacijų specialistus, o erdvės vilioja savo modernumu, švara ir dėmesiu darbuotojams.

Karjera – svarbu, bet darbas juk nėra viskas. Įsikūrusiems Kaune išties lengva savo kasdienybę praturtinti prasmingomis patirtimis – nuo kultūros ir istorijos atradimų iki savanorystės galimybių. Be to, jau 2022-aisiais Kaunas taps Europos kultūros sostine, tais metais mieste vyks gausybė pačių įvairiausių renginių, įtrauksiančių kiekvieną – ir jau dabar galime drąsiai didžiuotis, kad gyvename viename žemyno kultūros židinių. O kur dar naujausi Kaune vystomi projektai – jau naująja miesto širdimi tampanti Vienybės aikštė, modernūs ledo rūmai ar Nemuno saloje kylanti „Mokslo sala“? Gyvenant Kaune belieka norėti, kad para turėtų 48 valandas.

Svarstantiems, kurlink pasukti atsiėmus atestatą ir atsisveikinus su mokyklos suolu, Kaunas sukūrė specialią svetainę www.karjerakaune.lt – čia lankytoją pasitinka animuotas klipas, atskleidžiantis daugelį Kaune įmanomų ateities scenarijų. Šioje svetainėje aprašomi perspektyviausi ir tradiciniai verslo sektoriai, pristatomi šiuos sektorius atstovaujantys specialistai, jų atlyginimų galimybės bei įmonės, kuriose galima po studijų kurti savo karjeros kelią. Taip pat tinklalapyje pateikiamos visos aukštojo mokslo įstaigos Kaune ir jų siūlomos studijų programos, kurios skaitytojo patogumui yra išskaidytos pagal nurodytus verslo sektorius. Žinoma, kiekvienas atvejis unikalus – galbūt ateities herojumi, įkvėpsiančiu kitus, tapsi tu?

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

A. Aleksandravičiaus nuotr.