Dirbtinis intelektas (DI) (angl. Artificial intelligece / AI), galbūt seniau tai ir buvo naujas terminas, atsiradęs prieš keletą metų. Bet pastaruoju metu mes susiduriame su tuo gal net dažniau nei norėtume. Kad efektyviai pritaikytumėm DI ir kuo geriau išnaudotume jį, mes turėtume suprasti, kas tai yra, kuo jis gali tapti ir kuo jis gali būti naudingas būsimoms profesijoms. Ypač jei esate studijų pasirinkimo etape.
DI rinkos dydis ir pritaikymo įvairovė
Įvertinti tokį dinamišką ir sparčiai besiplečiantį sektorių – tikras iššūkis. DI pritaikymo įvairovė ir pramonės revoliucijos potencialas gąsdina net jau gerai žinomas įmones. Priversdamas jas neatsilikti nuo jaunesnių kompanijų kurios jau prisitaikė ir utilizavo DI savo naudai.
Kai kurie šaltiniai prognozuoja, kad dabartinis DI rinkos vertinimas yra apie 10 milijardų JAV dolerių. Numatoma kad iki 2024 rinka išaugs net 37% metiniu augimo tempu ir pasieks 191 milijardą JAV dolerių. Dėl to ateinantį dešimtmetį dirbtinio intelekto darbo galimybės atsivers plačiu spektru ir verta apie tai pradėti galvoti jau dabar.
DI mokymasis
Šiandien, lengviau nei bet kada gauti prieigą prie informacijos. Interneto šaltiniuose galima tikrai rast nemokamų geros kokybės kursų, o jeigu skiriate šiek tiek finansų tai atsiveria platus spektras pasirinkimų.
- edX – 2012 m. įkurta Harvardo universiteto ir Masačusetso technologijos instituto. Viena iš didžiausių internetinių mokymosi platformų, teikianti įvairaus lygio DI klases – dažniausiai nemokamas arba už labai mažą kainą. Įvadas į DI kursą iš edX trunka apie 25 valandas. Jame aiškiai pateikiami mašininis kompiuterio mokymas (angl. Machine learning / ML), DI pažinimas ir aktualūs verslo naudojimo atvejai; tai leidžia mokiniui suprasti pagrindines DI sąvokas.
- Freecodecamp – interaktyvi mokymosi platforma, forumas, internetiniai leidiniai ir vietinės organizacijos, kurios ketina padaryti mokymosi prieinamą visiems. Jie turi specialius kursus, skirtus DI.
Dirbtinio intelekto studijos
Jei internete degustacijai rasti nemokami kursai sukėlė jūsų susidomėjimą ir jų neužtenka alkiui numalšinti. Ženkite toliau, verta pasidomėti naujom Universiteto lygio studijom, galimom dirbtinio intelekto programom ir gauti oficialią kvalifikaciją šioje srityje.
- Kauno Technologijos universitetas – lyderiaujantis universitetas, siūlo dirbtinio intelekto studijų programas.
- Vytauto Didžiojo universitetas – taip pat turi naują programą: Dirbtinio intelekto sistemų specializacija.
- Kauno kolegija – Programų sistemos programoje yra įtraukti DI metodai.
- Vilnius Tech – Bakalauro studijų programoje pridėjo Taikomają Dirbtinį Intelektą.
Beje, verta patikrinti ir kitas jums patinkančias studijų sritis ir jų pilną programos aprašą. Nes ir jos gali jau turėti modulį apie DI ir jo pritaikymą toje srityje.
DI pateikė daugybę naujų iššūkių ir galimybių. Įmonės turi neatsilikti nuo kintančių technologinių sprendimų, todėl joms reikia apmokytų specialistų, kurie tai supranta ir yra pasirengę joms padėti. Pradėkite šiandien ir investuokite į savo ateitį būdami pasiruošę viskam.
- Abejojate dėl profesijos pasirinkimo? Šis straipsnis palengvins jums pasirinkimą
- Norite sužinoti, kaip pradėti savo karjerą IT? 6 patarimai pradedantiems IT specialistams