Lemtingoji studijų pasirinkimo ir jų pateikimo į LAMA BPO sistemą data artėja, tėvai vis nori pasikalbėti apie tai, ką veiksi po mokyklos, bet tavo naršyklės paieškoje puikuojasi tik abstrakti frazė „kur galima stoti su lietuvių mokykliniu egzaminu“? Jaudintis neverta, nes sprendimas, kur stoti po 12 klasių – tik pirmasis žingsnis karjeros kelyje. Plataus profilio studijos padės per ateinančius metus pasimatuoti begalę profesijų ir atrasti sau tinkamiausią.

Išduosime paslaptį, karjerą – kuriama visą gyvenimą ir nuspėti kur ji pasisuks beveik neįmanoma. Štai Aivaras Astrauskas su savo broliu ir pusbroliu krapštydamiesi garaže sukūrė visą pasaulį pakerėjusią technologiją automobiliams. Jų istoriją skaityk čia, o atrasti savo sėkmę padės šios penkios plačiai profesines duris atveriančios studijų programos.

programu sisstemos

1. Programų sistemos

Sektorius: Informacinės Technologijos (IT)

Informacinių technologijų specialistams priklauso ateitis, tą pasakys kiekvienas. Tad, kam dvejoti? Šios studijos padės išmokti kurti ir diegti klientų-serverių, duomenų inžinerijos, daiktų interneto programų sistemas ir programinę įrangą.

Specialistus rengia: Kauno kolegija

elektronikos technika

2. Elektronikos technika

Sektorius: Automobilių ir elektronikos komponentų pramonė

Ateitis priklauso elektronikams, taip skelbia penkios didžiosios įmonės Kaune. Gal verta įsiklausyti? Kaune siūloma puiki galimybė pomėgį, montuoti, konstruoti bei derinti elektros įrenginius, paversti pragyvenimo šaltiniu. Sužinok daugiau apie tavęs laukiančias studijų programas bei karjeros galimybes elektronikams:

statybos pramone

3. Statybos inžinerija

Sektorius: Statyba

Naujų statybos projektų apstu, tad geri specialistai – graibstomi. Šios studijos supažindins su įvairiomis statybos inžinerijos sritimis: nuo vadovavimo komandai, projektų rengimo iki realių remonto ir priežiūros darbų.

Specialistus rengia: Kauno technikos kolegija

biomedicinos diagnostika

4. Biomedicinos diagnostika

Sektorius: Gyvybės mokslai

Absolventai, baigę šias studijas, dirba sėkmingiausiose Lietuvos ir užsienio klinikinėse mikrobiologijos, biochemijos, hematologijos, genetikos, teismo medicinos ir dar daugelyje kitų laboratorijų.

Specialistus rengia: Kauno kolegija

maisto pramonė

5. Kulinarinis menas

Sektorius: Maisto pramonė

Maistas ne tik malonumas, bet ir puiki karjeros galimybė. Studijos šioje srityje leis geriau susipažinti su pažangiausiomis maisto technologijomis, kokybės užtikrinimu, maitinimo paslaugų organizavimu.

Specialistus rengia: Šv. Ignaco Lojolos kolegija

Atlik profesijos testą

Jeigu vis tiek kirba dvejonės dėl to, kur stoti po 12 klasių, tau padės profesijos pasirinkimo testas. Skirk 5 minutes ir atsakyk į nesudėtingus Hollando asmenybės testo klausimus. Tai leis atsakyti, kokio tipo žmogus esi ir kokios profesijos tau yra tinkamiausios. Pasiruošęs?