Informacinės technologijos, jau dabar išgyvenančios aukso amžių, be abejonių yra ir mūsų ateitis. O jei nori būti vienu iš tų, kurie savo  sugebėjimais prisidėtų prie technologinių pokyčių pasaulyje, IT studijos – kaip tik tau!

1. Plačios galimybės rinktis

Tiek rinkdamasis studijas, tiek jas baigęs turėsi galimybę rinktis iš begalės įvairių sričių: nuo programavimo, duomenų mokslo ir programų sistemų iki dirbtinio intelekto bei robotikos. Skaitmeniniame amžiuje kiekviena industrija ir įmonė yra priklausoma nuo informacinių technologijų, tad šie gebėjimai atveria daug ateities karjeros galimybių.

2. Augantis poreikis darbo rinkoje

Dėl pastovaus informacinių technologijų tobulėjimo ir IT industrijos augimo, talentingų IT specialistų paklausa nuolat auga. KTU praneša, kad iki 2030 metų šios srities profesionalų trūkumas pasieks 4,3 mln. darbuotojų pasaulyje. Nuolat reikia modernias technologijas įvaldžiusių informatikų, todėl nesuklysi pasirinkęs šią sritį. Štai 3 karjeros kryptys, kurių specialistai yra itin reikalingi:

  • „DevOps“ inžineriai – šios srities specialistai užtikrina sklandų IT sistemų darbą, kuria ir naujina sistemas, kurios užtikrina darbo stabilumą ir efektyvumą.
  • Duomenų inžinieriai – renka duomenis iš įvairių duomenų bazių bei šaltinių, kuria algoritmus ir sistemas duomenų kaupimui bei užtikrina duomenų prieinamumą tolimesnėms analizėms.
  • IT architektai – yra atsakingi už IT infrastruktūros sprendimų kūrimą bei paruošimą pagal užsakovo poreikius.

Apie kitas paklausias IT profesijas 2021 metais skaityk infografike.

3. Tobulėjimas – visą gyvenimą

Kiekvienas dar tik pradėjęs žengti pirmuosius žingsnius savo IT karjeros link pastebi, kokia tai paslaptinga ir neišsisemianti sritis. Informatikai privalo koja kojon žengti kartu su naujausiomis technologijomis, todėl nenustoja mokytis visą gyvenimą. Nuolat atsiranda vietos tobulėti ir kopti karjeros laiptais.

Kur rinktis IT studijas?

Kadangi galimybių tikrai nestinga, daugeliui sunku apsispręsti, kurį kelią pasirinkti. Studijos gali sugriauti visas abejones ir nukreipti svajonių profesijos link. Čia bendrausi su srities profesionalais ir galėsi išbandyti save praktinėse užduotyse.

Informacinių technologijų studentai nuolat laukiami Kaune. Štai kelios studijų kryptys Kauno aukštojo mokslo įstaigose:

Daugiau apie populiariausias IT profesijas, studijų programas bei įdarbinančias įmones skaityk Kauno karjeros gide.