Tiesioginės Prancūzijos investicijos Lietuvoje pernai sudarė 506,28 mln. Eur, o mūsų verslui Prancūzijos rinka yra antroji pagrindinė eksporto šalis po Vokietijos (2019 m. IV ketv. duomenimis). Tarp garsiausių Lietuvoje veikiančių prancūziškų investicijų – kviečių rafinavimo, statybų bendrovės, sporto prekių tinklas ir paslaugų įmonės, kurių viena – „Dassault Systemes“ – sėkmingai veikia ir auga Kaune.

„Dassault Systemes“ – tai antra pagal dydį programinės įrangos kūrimo kompanija Europoje. Nuo autonominių automobilių iki virtualių širdies operacijų – kompanijos kuriami simuliaciniai sprendimai ir skaitmeniniai dvyniai yra tai, be ko šiandien nebeįsivaizduojama progresyvi pramonė, mokslas ir verslas. Prancūziško kapitalo programinės įrangos kūrėjai valdo 12 prekinių ženklų, produktus kuria 66 laboratorijose, o jais naudojasi apie 25 milijonai vartotojų. Iš viso korporacijoje dirba per 19 tūkstančių darbuotojų, ji veikia 40-tyje šalių visame pasaulyje.

Lietuva „Dassault Systemes“ žemėlapyje atsidūrė prieš dvejus su puse metų – kai prancūzai įsigijo Kaune veikiančius IT inovacijų rinkos senbuvius UAB „No Magic Europe“. Susijungimas ir integracija užtruko kelerius metus: oficialus vardo pokytis iš „No Magic“ į „Dassault Systemes“ registrų centre įregistruotas šių metų sausio pradžioje. Ir tai tebuvo vienas mažiausių pokyčių, kuriuos teko įgyvendinti prie pasaulinio milžino šeimos prisijungusiems kauniečiams.

Komunikacija – raktas į sklandų susijungimą

„Žinoma, mums teko operatyviai integruotis ir intensyviai perimti prancūzų vidaus tvarkas, valdymo politiką, personalo sistemą, jungtis prie bendrų kampanijų. Natūralu, kad didžiulė korporacija turi visur vienodai galiojančias taisykles bei nuostatus, kuriais privalome vadovautis“, – pasakoja ilgametė „No Magic“, o dabar – „Dassault Systemes“ Lietuvoje vadovė Gitana Strazdauskė.  Pasak jos, tai kėlė iššūkių ir teikė galimybių. Teko gerokai paplušėti ir skirti didelį dėmesį savalaikei, aiškiai vidinei komunikacijai, kad integracija taptų ne darbuotojus gąsdinančiu ir nerimą keliančiu, bet natūraliu ir normaliu kasdienos procesu.

„Daug dirbome kalbėdami, aiškindami, ir tai davė atitinkamų rezultatų: pernai metais fiksavome rekordiškai mažą, vos kelis procentus siekiančią darbuotojų kaitą kolektyve – vadinasi, integravimosi metai ne tik nesumažino žmonių noro čia dirbti, bet netgi padidino mūsų patrauklumą tiek esamiems darbuotojams, tiek padeda pritraukti naujų talentų,“ – džiaugiasi vadovė.

Patraukia įdomiais projektais

O patraukti darbuotojus įmonė tikrai turi kuo: kaip iki susijungimo, taip ir dabar kauniečiai garsėja savo kūrybinga dvasia ir įdomiais produktais – tokiais kaip „MagicDraw“, kuris skirtas modeliuoti sudėtingas programinės ir techninės įrangos sistemas, organizacijos architektūras ir verslo procesus. Tarp Kauno „Dassault Systemes“ klientų – tokie vardai kaip NASA, BOEING, AUDI ar SCHNEIDER.

„Net ir po susijungimo išlikome laisvi ir savarankiškai veikiame ten, kur esame stipriausi. Kita vertus, turėdami galingą rinkos milžino užnugarį, stebime dar labiau išaugusį klientų pasitikėjimą mumis. Tapimas milijardinės korporacijos dalimi – tai augančios galimybės ir mums, ir mūsų klientams, ir, žinoma, mūsų darbuotojams: jei žmogus nori metus kitus padirbti ir pagyventi kitoje šalyje, jis gali tai nesunkiai padaryti aplikuodamas į laisvas vietas kone visame pasaulyje. O mums atsiveria galimybė pritraukti užsienio darbuotojus iš kitų „Dassault Systemes“ padalinių, norinčius prisidėti prie unikalių produktų kūrimo.“

Erdvus biuras leidžia dirbti ne tik patogiai, bet ir saugiai

Lietuviškasis padalinys buvo priskirtas prestižiškiausiam ir prabangiausiam iš dvylikos „Dassault Systemes“ valdomų prekės ženklų – „CATIA“. Atitinkamai buvo nuspręsta persikelti į naująjį kompanijos veidą atspindinčias patalpas naujame verslo centre Savanorių prospekte, į kurias buvo investuota daugiau kaip 500 tūkst. eurų – čia kompanija įsikūrė šių metų balandžio mėnesį. Investicijas taip pat lydėjo išaugę algų biudžetai bei daugiau kaip trečdaliu (38 proc. per 2019 metus) augusi Kauno padalinio apyvarta.

Beje, maloniu sutapimu tapo  tai, kad persikėlimas į naująsias erdvias patalpas padėjo kur kas paprasčiau adaptuotis prie pandemijos laikotarpiu keliamų saugumo reikalavimų: „Mūsų darbuotojai galėjo anksti grįžti į darbą, nors turėjome užtikrinti, kad sąlygos atitiktų dvigubus reikalavimus: tiek keliamus Lietuvos institucijų, tiek pačių „Dassault Systemes“. Todėl beveik 2 000 kv. m. ploto biure, įrengtame ne atvirų erdvių, o koridoriniu principu, patogiai ir saugiai gali dirbti visi įmonės darbuotojai, paliekant daug galimybių tiems, kurie pageidauja dirbti iš namų.“

Prancūzų kalbos neprireikia

Nors investicijų pritraukimo ekspertai mini, kad vienu didžiausių trukdžių Prancūzijos investuotojams drąsiau ateiti į Lietuvos paslaugų rinką yra santykinai mažesnis prancūzų kalbą mokančių lietuvių skaičius, vis dėlto G. Strazdauskė sako, kad jų įmonei ši problema neiškilo:

„Pagrindinė mūsų pasaulinės korporacijos kalba yra anglų – net toje pačioje Prancūzijoje į kompaniją įsidarbinantys žmonės privalo mokėti ne tik prancūzų, bet ir anglų kalbas, tad mūsų darbuotojams niekada neteko patirti jokių nepatogumų dėl nesusikalbėjimo su kolegomis iš kitų pasaulio padalinių“.

Iš viso šiuo metu „Dassault Systemes“ Kaune dirba per šimtas darbuotojų, dauguma jų – aukštos kvalifikacijos įvairių sričių IT specialistai. Ateities planuose – R&D (produktų kūrimo) padalinio auginimas, prie komandos pakviečiant prisijungti programuotojus, analitikus, kokybės inžinierius ir kitus technologinio profilio specialistus, taip dar labiau sustiprinant lietuvių – kaip produkto kūrėjų ir tobulintojų – vaidmenį pasaulinėje IT milžinėje.

VšĮ „Kaunas IN „verslo skyriaus informacija.

„Dassault Systemes“ nuotrauka.