Sparčiai artėjant 2023-tųjų metų stojimams, esant tiek daug pasirinkimų ir galimybių, abiturientai susiduria su pasirinkimo paradoksu – kuo daugiau pasirinkimo opcijų, tuo sunkesnis pasirinkimo procesas. Daugelį abiturientų neramina klausimai „kur stoti? Ką studijuoti? Kokia aukštoji mokykla man tiks labiausiai?“. Norėdami nors šiek tiek palengvinti sprendimą ir padėti, dalinamės informacija surinkta apie perspektyviausius verslo sektorius bei ateities profesijas.

1. Informacinės technologijos

Informacinės technologijos (IT) – viena iš daugiausiai liaupsių sulaukiančių profesinių krypčių, turbūt ir jūs nenustebote, pamatę IT pirmoje vietoje. Nuolatos kuriasi ir auga IT įmonės, kiekvienais metais vis daugėja entuziastingų IT specialistų. Abiturientų skaičius šioje srityje vis daugėja, bet mūsų sąraše ši profesija užima 1 vietą, nes vis vien tai išlieka viena iš daugiausiai paklausos sulaukiančių profesijų. Be to, verta paminėti, kad IT pozicija yra gerai apmokama.

Pačioje Lietuvos širdyje, Kaune, gausu IT specialistus ruošiančių aukštųjų mokyklų:

2. Inžinerija

Ar teko girdėti, jog inžinerijos studentų itin trūksta? O įmonėms jų reikia ne mažiau nei IT specialistų? Visgi tai mokslas kuris apima didžiausius ir mažiausius dalykus, ir supa mus kasdien. Tai yra itin praktiška sritis su daug išsišakojimų ir krypčių, pritaikanti fizikos, chemijos, matematikos, medžiagos mokslo…. principus. Kauno aukštosios mokyklos padeda studentams pažinti modernią ir kūrybiškumu pasižyminčią inžinerijos pusę.

3. Gyvybės mokslai

Keičiasi visų žmonių požiūris į sveikatą bei ilgaamžiškumą. Žmonės yra labiau linkę investuoti daugiau savo laiko ir finansinių išteklių tiesiogiai savo sveikatos gerovei.
Todėl tai yra dar vienas itin sparčiai visame pasaulyje augantis sektorius. Gyvybės Mokslų Industrijai reikia profesionalų, taigi būsimiems šios srities specialistams atsiveria neriboti horizontai.

Kauno aukštosios mokyklos taip pat paruošia pažangias medicinos technologijas ir inovacijas išmanančius specialistus.

  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas – didžiausia biomedicinos studijų srities specialistus ruošianti aukštoji mokykla Baltijos šalyse. Čia atrasi didelę gausą medicinos ir veterinarijos studijų programų, tokių kaip biochemija ar medicininė ir veterinarinė genetika bei daugelis kitų.
  • Kauno kolegija – kolegija, kurioje galėsi rinktis iš net dvylikos skirtingų sveikatos mokslų krypčių. Radiologija, biomedicinos diagnostika, farmakotechnika – tai tik kelios inovatyviausios medicinos studijų programos.

4. Verslo paslaugų centrai

Moderniausios tarptautinės bei vietinės įmonės nuolat kuriasi Lietuvoje ir suteikia progą dirbti netikėčiausius darbus. Specialybių verslo paslaugų centrų specialistams reikia pačių įvairiausių. Greitai auganti ir dinamiška aplinka, natūraliai traukia jaunus profesionalus. Bet reikalauja ir kompetencijų, tad daugiau dėmesio skiria ir švietimo įstaigos į žmogiškųjų išteklių paruošimą.

5. Ekonomika ir Finansai

Ekonomikos studijos padeda suprasti mus supantį pasaulį. Leidžia suprasti žmones, įmones, rinkas ir vyriausybes, todėl į grėsmes ir galimybes, galime pažvelgti kitaip. Tuo tarpu finansai paprastai yra bet kurios organizacijos pagrindas ir sprendimų atspirties taškas. Į juos atsižvelgiama nuolatos tad finansinio raštingumo skatinimas taip pat lygiagrečiai auga. Suprasta informacija leidžia priimti informatyvesnius sprendimus, suprantamai studijų galimybės šitoje kryptyje ir toliau plėtojasi.

Jei dar kyla klausimas, kur stoti po 12 klasių? Arba norite sužinoti daugiau informacijos apie bet kurią iš aukščiau paminėtų profesijų, spustelėkite nurodytas nuorodas viršuje.

Asmenybės testas

Taigi, galimybės studijuoti Kaune išties nesibaigia. O jeigu nuo visų galimybių sukasi galva ir vis dar neaišku kur stoti, atlik karjeros testą ir drąsiai ženk tau labiausiai tinkančiu karjeros keliu. Jeigu dar kyla klausimas dėl karjeros: Sunkumai apsisprendžiant dėl karjeros – kaip pasirinkti teisingai?