Praėjusiais metais Lietuvos žaidimų industriją sudrebino naujiena apie „SneakyBox“ bei „Atari“ draugystę prikeliant klasikinius legendinės kompanijos žaidimus bei pritaikant juos naujai žaidėjų kartai. Sėkmingas startas lėmė tai, kad „Atari“ nusprendė pratęsti bendradarbiavimą su Kaune įsikūrusia žaidimų kūrimo studija „SneakyBox“, o naujausias kompanijos žaidimas „Breakout: Recharged“ startuos jau š. m. vasario 10 dieną.

Legenda tapęs originalus „Breakout“, kurio žaidimo dizainą kūrė pats Steve Wozniak, pirmą kartą žaidėjus pasiekė dar 1976 metais ir akimirksniu tapo istoriniu įvykiu žaidimų industrijoje. „Breakout“ iš esmės sukūrė naują arkadinių žaidimų žanro šaką, kur žaidėjas, naudodamasis kamuoliuku ir jį atmušančia platforma, turi sunaikinti viršutinėje ekrano dalyje išdėstytas plyteles. Žaidimas sulaukė milžiniškos komercinės sėkmės ir savo išleidimo metu pateko tarp penkių pelningiausių žaidimų JAV bei Japonijoje.

Lietuvių indėlis

„Breakout: Recharged“ taps jau ketvirtuoju bendru „SneakyBox“ bei „Atari“ kūriniu. Praėjusiais metais žaidimų entuziastus pasiekė net trys „Atari Recharged“ serijos žaidimai, prie kurių prisidėjo ir komanda iš Kauno.

„Centipede: Recharged“ tapo debiutiniu serijos žaidimu, kuriam kompanija „SneakyBox“ kūrė lygių dizainą, buvo atsakinga už vizualinę estetiką bei žaidimo priešų mechanikas. Vėliau sekė kito retro žaidimo „Black Widow: Recharged“ versija, skirta naujoms žaidimų platformoms. Viską vainikavo metų pabaigoje pasirodęs „Asteroids: Recharged“ žaidimas, kuris buvo nominuotas ir sausį įvykusiuose Lietuvos žaidimų apdovanojimuose, geriausio meninio stiliaus kategorijoje.

„Breakout Recharged“ žaidimo eigos kadras

Visi „Atari Recharged“ serijos žaidimai buvo ypač gerai įvertinti žaidėjų visame pasaulyje, tad kūrėjų komanda nusprendė tęsti pradėtus darbus ir esamą sąstatą  papildyti naujais produktais. „Breakout: Recharged“ taps pirmuoju 2022 metų žaidimu šioje serijoje, tačiau „SneakyBox“ ofise jau verda darbai siekiant atnaujinti kitus, daugeliui klasikos fanų puikiai pažįstamus „Atari“ žaidimus.

Pasak kūrėjų, „Breakout: Recharged“ atnaujintas iš pagrindų. Negana ryškiai patobulėjusio grafinio dizaino, žaidime žaidėjai suras daugiau nei 50 skirtingų iššūkių ir įdomių patobulinimų originaliai žaidimo mechanikai, tarp kurių ir dviejų žaidėjų režimas.

„Breakout: Recharged“ pasieks visas šiuolaikines žaidimų platformas. Žaidimas bus išleistas asmeniniuose kompiuteriuose, senosios ir naujosios kartos „PlayStation“ bei „Xbox“ konsolėse, Taip pat neaplenks ir „Nintendo Switch“ bei „Atari VCS“ platformų žaidėjų. Žaidimą visose platformose jau dabar galima užsisakyti iš anksto ir pradėti jį žaisti starto dieną.

Naujos galimybės

„SneakyBox“ vadovas Liudas Ubarevičius džiaugiasi, kad Lietuvos žaidimų kūrėjai pagaliau turi progą prisiliesti prie legendinių žaidimų franšizių ir pasakoja, kad bendradarbiavimas su „Atari“ duoda daug vertingos patirties.

„Turime progą prisiliesti prie tikrų tikriausios žaidimų istorijos ir suteikti jai savitą atspalvį, pateikti savas šių legendinių žaidimų interpretacijas. Tai yra didžiulė garbė ir atsakomybė,“ – teigia Liudas Ubarevičius.

Toks artimas bendradarbiavimas su milžinišką patirtį sukaupusiu žaidimų leidėjėju suteikia ir papildomos naudos. „SneakyBox“ vadovas pasakoja, kad greta šio projekto gimsta naujos žaidimų idėjos.

„Bendraudami su „Atari“ sugalvojome bei pasiūlėme naujų žaidimų konceptų, kuriuos norime įgyvendinti ateityje. Galiu prasitarti, kad vienas iš jų jau patvirtintas, tad pradėjome paruošiamuosius darbus kuriant naują žaidimo pasaulį. Apie jį tikimės papasakoti jau artimiausiu metu,“ – šypsosi Liudas Ubarevičius.

Siekiant ambicingų tikslų, „SneakyBox“ taip pat plečia savo komandą. Praėjusią savaitę startavo pirmoji kompanijos organizuojama žaidimų kūrimo akademija, kurios tikslas ugdyti ateities žaidimų industrijos žvaigždes. Negana to, šiuo metu kompanija aktyviai ieško savo jėgas žaidimų industrijoje norinčių išmėginti programuotojų, dailininkų, projektų vadovų.

Daugiau informacijos apie naująjį „Breakout: Recharged“, kurio startas jau vasario 10 dieną, galite rasti oficialiame žaidimo puslapyje.

Apie „SneakyBox“

„SneakyBox“ – apdovanojimus pelniusi skaitmeninė kūrybinė studija, daugiausia dėmesio skirianti žaidimams ir žaidimų perkėlimui į įvairias platformas, programinei įrangai ir įtraukiančių virtualios bei papildytos realybės sprendimų kūrimui. Derindami pažangiausias technologijas ir strateginį mąstymą, teikia aukštos kokybės programinės įrangos kūrimo paslaugas visame pasaulyje. „SneakyBox“ įsikūrė 2012 metais. Šiuo metu įmonėje dirba daugiau nei 50 kūrėjų.