Šį pirmadienį, vasario 14 d., Kaune specialaus renginio metu oficialiai atidaryta nemokama duomenų mokslo akademija „Data Science Academy“. Ją įsteigusi finansinių technologijų kompanija „Hyarchis“ kvies gilinti žinias įvairiomis duomenų mokslo temomis – nuo mašininio mokymosi principų iki duomenų prognozavimo. Atidarymo šventėje dalyvavusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė akcentavo verslo indėlio svarbą edukacijai ir skatino kitas kompanijas taip pat prisidėti prie IT srities iniciatyvų kūrimo.

Tikimasi daugiau verslo indėlio

„Kauno Doke“ vykusioje „Data Science Academy“ atidarymo šventėje susirinkusius sveikino Adriaan Hoogduijn, akademiją įsteigusios Nyderlandų finansinių technologijų (angl. fintech) kompanijos „Hyarchis“ generalinis direktorius. Jis pabrėžė, jog ne tik valstybė bei aukštojo mokslo įstaigos, tačiau ir verslai turi prisiimti atsakomybę už darbuotojų integraciją į darbo rinką.

„Kiekvieno tarptautinio investuotojo pareiga yra ne tik pasinaudoti šalies infrastruktūra, bet ir padėti ją kurti. Tarptautinis verslas negali nuvertinti savo vaidmens stiprinant vietos darbo jėgą, todėl privalo imtis ilgalaikių įsipareigojimų ir investicijų į šalį. Tą su „Hyarchis“ strategiškai taip pat stengsimės daryti ir toliau“, – teigė A. Hoogduijn.

Akademijos atidarymo proga mintimis dalijosi ir Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Savo kalboje ji pabrėžė, kad švietimui IT srityje būtinas aktyvesnis verslo įsitraukimas.

„Jau keletą metų stebime sparčiai didėjantį informacinių technologijų specialistų poreikį absoliučiai visuose sektoriuose. Ir nors valstybė identifikavusi šį sektorių kaip prioritetinį ir nuosekliai kasmet didina finansuojamų vietų skaičių aukštosiose ir profesinėse mokyklose, akivaizdu – to nepakanka, norint patenkinti IT srities specialistų paklausą. Todėl šaliai yra ypač reikalingos verslo iniciatyvos, kurios prisideda savo konkrečiais darbais ir indėliais, kad jauni ir suaugę žmonės atpažintų šias perspektyvias specialybes ir sietų su jomis savo ateitį“, – teigė J. Šiugždinienė.

Iškilmingame akademijos atidarymo renginyje dalyvavo bei sveikinimo žodį tarė ir kiti kviestiniai svečiai – Vytauto Didžiojo universiteto informatikos fakulteto dekanas prof. Tomas Krilavičius, Kauno technologijos universiteto matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Bronė Narkevičienė, „Kaunas IN“ verslo skyriaus vadovas Andrius Veršinskas. Studentus pasitiko ir į pirmąją paskaitą pakvietė kursų vadovas Artūras Katvickis.

Laisvos vietos ištirpo per kelias dienas

Apie „Data Science Academy“ atidarymą paskelbta dar praėjusių metų gruodžio mėnesį. Tuomet programavimo patirties turintys moksleiviai, studentai ar kitų sričių specialistai, norintys keisti savo karjeros kryptį, buvo pakviesti registruotis į pirmąjį kursą. Laisvos vietos buvo užimtos per kelias dienas, o iš viso sulaukta trigubai daugiau paraiškų, nei planuota.

„Per savaitę nuo paskelbimo apie nemokamos duomenų mokslo akademijos atidarymą sulaukėme beveik 100 paraiškų, nors vietų buvo tik 30. Toks susidomėjimas rodo, kad tokių verslo iniciatyvų Lietuvoje reikia daugiau. Tikimės, kad su „Hyarchis“ padėdami rengti naujus duomenų mokslo srities specialistus prisidėsime ir prie to, kad būtų stiprinama vietinė IT srities infrastruktūra“, – teigė A. Hoogduijn.

Gabiausiems – darbo pasiūlymas

Akademijoje kursai vyks kartą per metus, jų trukmė – 3 mėnesiai. Kurso metu studentai gilins žinias apie mašininio mokymosi principus, duomenų klasterizaciją bei klasifikavimą. Taip pat bus supažindinti su įvairiais mašininio mokymosi algoritmais, pradedant nuo statistinių, baigiant neuroniniais tinklais. Mokysis vertinti apmokytus modelius ir pasirinkti kiekvienai situacijai tinkamiausią. Kurso pabaigoje studentų lauks baigiamoji užduotis, kurią sėkmingai atlikus, bus suteikti žinių lygį nurodantys sertifikatai.

Geriausiai kurso metu pasirodę studentai turės galimybę įsidarbinti kompanijos „Hyarchis“ padalinyje Lietuvoje. Būtent čia kuriama dirbtiniu intelektu paremta programinė įranga, skirta duomenų valdymui bei teisinės atitikties automatizavimui finansų sektoriuje.

Kursams vadovaus patyręs lektorius – vyresnysis „Hyarchis“ duomenų mokslininkas Artūras Katvickis, 10 metų dėstęs Kauno technologijos universitete ir turintis 5 metų profesinę patirtį privačiame sektoriuje.

Šių metų „Data Science Academy“ grupė mokytis pradeda jau šią savaitę. Registracija į kitų metų kursą prasidės antroje šių metų pusėje, adresu https://www.dsacademy.lt

Apie „Hyarchis Baltic“

Įmonė yra Nyderlandų kompanijos „Hyarchis“ antrinė bendrovė Lietuvoje, veiklą Kaune pradėjusi dar 2018 metais. Kompanija kuria ir parduoda finansų sektoriui skirtą dokumentų bei duomenų valdymo programinę įrangą, padedančią efektyvintį administracinius procesus bei teisinę atitiktį. Šiais produktais naudojasi daugiau nei 55 tūkst. klientų visoje Europoje. Šiandien „Kauno Doke“ esančiame padalinio biure dirba 30-ties žmonių komanda, kurioje – programuotojai, duomenų mokslininkai, rinkodaros specialistai.