Jau septintus metus iš eilės vykdoma „Investors‘ Spotlight“ iniciatyva siekiama tobulinti investuotojams aktualias studijų programas bei stiprinti verslo ir švietimo įstaigų bendradarbiavimą. Kasmetinės  iniciatyvos metu Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonių atstovai vertina atskirų studijų programų turinį, mokymo metodus ir naudojamas priemones bei teikia rekomendacijas jų kokybei gerinti. Studijų programoms, kurios pagal pateiktas rekomendacijas sukuria perspektyvius tobulinimo planus, yra suteikiamas „Investors‘ Spotlight“ kokybės.

„Kvalifikuotų talentų poreikis Lietuvoje sparčiai auga. Nuolatinis aukštųjų mokyklų ir verslo bendradarbiavimas užtikrina, kad studijų programos atlieptų svarbiausius rinkos poreikius, o išsilavinimą įgiję asmenys turėtų darbui paklausių teorinių žinių ir praktinių įgūdžių“, – teigia „Investuok Lietuvoje“ talentų plėtros ekspertė Kristina Maldonienė.

Šiemet  programų peržiūros grupėse dalyvavo atstovai iš 14 Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonių. Peržiūrėjus tris studijų programas, visoms buvo suteiktas „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas.

Daugiau dėmesio aukštajam mokslui regionuose

„Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklą gavo dvi Šiaulių informatikos programos – Šiaulių valstybinės kolegijos programa Informacinių sistemų technologijos ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos programa Programų sistemos. Šiaulių informatikos programas vertino: „Telia Lietuva“, AB „Šiaulių bankas“, UAB „Cherry Servers“, „Neurotechnology“, UAB „Visma“, UAB „NFQ Technologies“ ir UAB „Ltintus“.

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų (ŠPPAR) prezidentas bei „Telia“ Centro ir Vakarų regiono, Verslo sprendimų padalinio vadovas Vytis Lembutis teigia, kad dar prieš metus ŠPPAR kartu su regioninėmis savivaldybėmis ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atlikta Šiaulių ir Telšių apskrityse veikiančių įmonių apklausa parodė, kad rinkoje šiuo metu labiausiai trūksta inžinerinių ir IT srities specialistų, ir kad šis trūkumas bus jaučiamas dar bent keletą metų.

Pasak jo, norėdamos išlikti patraukliomis ir reikalingomis lygiai taip pat turi keistis ir mokymo įstaigos. Svarbiausia užduotis – ruošti specialistus, kurių darbdaviams reikia šiandien ir reikės artimiausioje ateityje.

Taikomosios matematikos specialistai Kaune

„Investors‘ Spotlight“ dėmesio sulaukė ir KTU Taikomosios matematikos studijų programa, kurios kokybę ir atitiktį rinkos poreikiams vertino „Dematic Kaunas“, UAB „Centric IT Solutions Lithuania“, UAB „GOD Lithuania“, UAB „Auriga Baltics“, UAB „OAG Aviation Worldwide“, UAB „Hyarchis Baltic“ ir UAB „HomeToGo Technologies“.

Pasak „Dematic“ EMEA regiono inžinerijos skyriaus personalo vadovės Gintarės Stanikūnienės, po šios programos vertinimo ir priemonių įgyvendinimo, studentai įgaus galimybę rinktis studijų programą, kurioje ugdomos kompetencijos atitiks rinkos poreikius, o paruošiami specialistai bus stiprūs tiek Lietuvos, tiek tarptautiniu mastu. „KTU Taikomosios matematikos studijų programos studentai turi puikias galimybes  karjeros simuliacijos inžinerijos srityje siekti ir mūsų įmonėje. Prie to labai prisideda tęstinis aukštosios mokyklos ir verslo, įskaitant „Dematic“, bendradarbiavimas. Tikimės ir toliau sėkmingai dirbti su aukštosiomis mokyklomis ir tobulinti studijų programas, atitinkančias tiek studentų, tiek verslo lūkesčius“, – teigia G. Stanikūnienė.

„Investors‘ Spotlight“ iniciatyvą įgyvendina užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ kartu su asociacija „Investuotojų forumas“. Iniciatyva siekiama, kad aukštųjų mokyklų ir verslo bendradarbiavimas studijų procese gerintų studijų kokybę ir padėtų absolventams susirasti aukštos kvalifikacijos darbus. Nuo 2016 m. projekto metu peržiūrėtos 49 studijų programos, o 37 šiuo metu įgyvendinamoms studijų programoms buvo suteiktas „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas.

„Investuok Lietuvoje“ informacija.