Kaune įsikūrusi elektronikos produktų gamybos UAB „Kitron“ 2022-uosius užbaigė fiksuodama rekordinį pardavimų augimą – pernai įmonė pardavimo pajamas padidino iki 124,8 mln. EUR, arba 22,4 proc., palyginti su 2021 m., kai pardavimo pajamos siekė 102 mln. EUR.

2022 m. UAB „Kitron“ uždirbo 10,9 mln. EUR pelno iki mokesčių, kai tuo tarpu 2021 m. ikimokestinis įmonės pelnas siekė 7,7 mln. EUR.

Komentuodamas praėjusių metų „Kitron“ rezultatus Lietuvoje įmonės vadovas Mindaugas Šeštokas teigia, kad 2022-ieji „Kitron“ tiek Lietuvoje, tiek grupės mastu buvo augimo metai. Nors niekur nedingo žaliavų trūkumo krizė ir netrūko kitų iššūkių, „Kitron“ Lietuvoje pernai pasiekė rekordinio dydžio pardavimo pajamas.

„Didžiausią postūmį mūsų augimui suteikė itin sparti pasaulinė plėtra elektrifikacijos, tvariosios energijos, skaitmeninio sujungiamumo ir gynybos srityse. Prognozuojama, kad per ateinančius keletą metų elektronikos produktų poreikis šiuose sektoriuose augs iki 50 proc. per metus.

Ypač didelis augimo proveržis stebimas elektrifikacijos sektoriuje – elektrinių autobusų, traukinių ir kitų elektrinių transporto priemonių, taip pat įvairiausių prietaisų bei įrenginių, kuriuose naudojamos elektrinės baterijos, gamybos pramonė pasaulyje auga tiesiog kosminiu greičiu. Vyksta sparti technologijų plėtra, ateinanti į absoliučiai visas sritis, o mūsų įmonės veiklos rezultatai yra vis labiau susieti ne tiek su bendru ekonomikos, rinkos augimu, kiek su technologijų plėtra“, – pažymi Mindaugas Šeštokas, UAB „Kitron“ generalinis direktorius ir viceprezidentas Centrinėje ir Rytų Europoje.

M. Šeštokas pridūrė, kad dėl šios tendencijos tarp „Kitron“ klientų yra vis daugiau aukštųjų technologijų įmonių. Be to, „Kitron“ ir toliau gauna gerokai daugiau užsakymų elektronikos produktams gaminti, nei dėl rinkoje tebejaučiamo žaliavų trūkumo įmonė pajėgia įgyvendinti.

„Todėl įvairių elektronikos produktų, o kartu ir juos kuriančių inžinierių, reikia vis daugiau ir panašu, kad ši tendencija tik ryškės“, – teigia „Kitron“ vadovas.

UAB „Kitron“ įmonė

Pasak M. Šeštoko, rekordiniam įmonės pajamų augimui postūmį suteikė ir kita globali tendencija – nemažai elektronikos įmonių grįžta iš Azijos į Europos šalis, o kartu vis labiau didėja Rytų Europos patrauklumas. Puikiai sekasi ir vos 2019 metais atidarytai „Kitron“ gamyklai Lenkijoje, į kurią buvo perkelta nemaža dalis gamybos iš Lietuvos: vos keletą metų veikianti ir apie 200 darbuotojų turinti „Kitron“ įmonė Lenkijoje jau pasiekė 40 mln. EUR pardavimo pajamas.

Paklausus, kokios įtakos „Kitron“ veiklai turėjo pernai Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą, vadovas pažymėjo, kad įmonė nevykdo Rusijoje veiklos, neperka iš jos jokių žaliavų ir neturi jokių sąsajų su šalimi agresore. Tačiau, kaip ir daugumai kitų įmonių, karas Ukrainoje „Kitron“ turėjo didelės įtakos pirmiausia makroekonominiu lygiu: energetikos, žaliavų brangimas, infliacijos šuolis sukėlė nemažai iššūkių, bet juos pavyko suvaldyti.

„Kaip piliečius taip arti Lietuvos vykstantis karas mus paveikė labai stipriai“, – pabrėžė M. Šeštokas.

„Kitron“ grupėje gaminami elektronikos produktai montuojami į širdies ultragarso ir plaučių vėdinimo aparatus, greičio matuoklius, išmaniuosius elektros ir vandens skaitiklius, elektrinius autobusus, greitaeigius traukinius, robotus vejapjoves bei NATO valstybių saugumą užtikrinančią gynybinę techniką, pavyzdžiui, F-35 naikintuvus.

Tarp „Kitron“ klientų, kuriems Kaune kasmet pagaminama keli milijonai elektronikos produktų, yra „GE Healthcare“, „Husqvarna“, „Bombardier“, „Inmotion“, „Kongsberg“ ir kt. pasaulinės rinkos vardai.

Kalbėdamas apie praėjusių metų rezultatus M. Šeštokas taip pat akcentavo itin svarbų profesionalios komandos, kurią pavyko suburti įmonėje, indėlį. Pasak vadovo, su įdomiausiais klientais iš viso pasaulio dirbančių įmonės inžinierių veiklos laukas yra itin platus: nuo klientų įvedimo ir naujų gaminių testavimo iki nuolatinio gamybos procesų efektyvumo didinimo bei automatizavimo. Šiuo metu „Kitron“ Kaune turi apie 700 darbuotojų, o dar bent 40 darbuotojų administracijoje ir gamyboje įmonė yra pasirengusi įdarbinti artimiausiu metu.

„Pajuokaujame, kad mūsų darbas yra tarsi nuolatinė olimpiada. Kasdien dirbame lyg čempionų komanda, įdėdami daug kruopštaus ir atsakingo darbo, tačiau įspūdingas rezultatas atperka visas pastangas. Praėjusių metų rezultatai patvirtino, kad nuoseklaus darbo ir ryžto dėka mes gebame pranokti patys save“, – sako M. Šeštokas.

Šaltinis: UAB „Kitron“