KTU Cheminės technologijos fakultetas su socialiniais partneriais balandžio 16 dieną organizuoja chemijos žinių konkursą „Ateities karta“ 12-tų klasių mokiniams. Jo metu geriausiai pasirodę abiturientai laimės vardines įmonių įsteigtas stipendijas 2021-2022 mokslo metams.

Pasak KTU CTF dekano Kęstučio Baltakio, konkurso laimėtojai bus renkami pagal apskritis –10 apskričių gaus 10 stipendijų po 1000 Eurų.

„Kasmet mažėjant stojančiųjų į inžinerijos, technologijų ir fizinių mokslų studijų programas, nusprendėme, kad šią problemą reikia spręsti nedelsiant. Vis mažiau abiturientų renkasi valstybinius chemijos, biologijos ar fizikos brandos egzaminus. Žvelgiant į parengiamų specialistų poreikį ateityje bus susiduriama žmogiškųjų išteklių trukumu, nes jau dabar didžioji pramonė stokoja kvalifikuotų, naujausias technologijas ir inovacijas išmanančių darbuotojų“, – apie konkursą pasakoja profesorius.

Prisivilioti – sunku, bet iškart įsidarbina beveik 80 proc.

Jo teigimu, chemijos, kosmetikos, trąšų, betono, biotechnologijų, maisto bei artimų sričių pramonės įmonės vienijasi ir skatina chemijos/gamtos mokslų dalykų populiarumą mokyklose.

„Daug diskutavome su fakulteto socialiniais partneriais ir jų išsakyti nuogąstavimai labai aiškūs. Jaunoji karta, kuri baigia studijas dažnai ieško darbo didžiuosiuose šalies miestuose, todėl prisivilioti aukšto lygio specialistus ar savo srities ekspertus į regionus tampa vis sudėtingiau,“ – aiškina dekanas.

Cheminės technologijos fakulteto studentai kompetencijų lauką plečia atlikdami privalomąją ir savanorišką praktiką, kuris dažniausiai vyksta socialinių partnerių įmonėse.

„Mes labai džiaugiamės tvirtais ilgalaikiais ryšiais su savo socialiniais partneriais, kurie net pandemijos metu ne tik atranda, bet ir sudaro galimybes priimti mūsų studentus, juos konsultuoja rengiant tiriamuosius ar baigiamuosius darbus bei projektus. Pagal absolventų įsidarbinamumo rodiklius galime didžiuotis, jog pirmais metais po studijų net iki 78 proc. absolventų įsidarbina pagal specialybę ir tai neretai būna įmonės, kuriose sėkmingai atliko praktiką,“ – aiškina dekanas.

Vienodos galimybės visiems

K. Baltakio teigimu, kiekvienas žmogus planuoja sėkmingą karjerą/ateitį, jaunoji karta – ne išimtis. Jie nori žinoti, ne tik kokias žinias gaus, kur dirbs, bet ir jausti įvertinimą už savo pasirinkimus.

„Registracija į konkursą vis dar vyksta, todėl tie, kas sieja savo ateitį su chemine technologija ir inžinerija, biotechnologija, taikomąja chemija ar maisto mokslu ir technologija turėtų nedelsti. Bendras socialinių partnerių stipendijų fondas viršija 20 tūkst. eurų“, – pabrėžia dekanas.

2020 m. į KTU Cheminės technologijos fakulteto koordinuojamas studijų programas įstojo visi norintys, o surinkę bent minimalų balą pateko į net valstybės finansuojamas vietas.

Šio fakulteto atstovai primena, kad griaunamas ir stereotipas, kad norint studijuoti chemiją yra būtinas ir chemijos valstybinis egzaminas. 

„Renkantis mūsų fakulteto studijų programas ne visada reikalingas chemijos egzaminas. Kiekviena studijų programa turi atskirą stojamojo balo sandarą. Tikrai turime pavydžių, kai mokiniai 10 klasėje nesirinko chemijos dalyko, tačiau vėliau įstojo pas mus ir sėkmingai baigė studijas. Tam esame paruošią išlyginamąjį kursą, kuris padeda „pasivyti“ grupės draugus ir sėkmingai toliau studijuoti,“ – apie galimybes kalba K. Baltakys.

Chemijos žinių konkursas „Ateities karta
Registracija – 
http://bit.ly/registracija0416
Daugiau informacijos – 
https://ateitieskarta.ktu.edu/

Konkurso partneriai: AB „Achema“, UAB „Birštono mineraliniai vandenys” ir Ko, „Vičiūnų“ įmonių grupė, UAB „Geld Baltic“, AB „Rokiškio sūris“, UAB „Cosmoway“, AB „Roquette Amilina“.

Kauno Technologijos universiteto informacija ir nuotrauka.