Skaičiuoji paskutines abitūros dienas ir jau nekantrauji pradėti studentišką gyvenimą? Nori iš jo pasisemti kuo daugiau įspūdžių ir naujų patirčių? Tuomet rinkis studijas Kaune! Šiame mieste ne tik rasi didelį aukštųjų mokyklų pasirinkimą, bet ir gausi pilną privalumų paketą. Kokių – sužinok jau dabar.

Išskirtiniai „Kaunas 2022“ renginiai

Tikriausiai jau girdėjai, kad šiais metais Kaunas yra Europos kultūros sostinė. Todėl studijuodamas šiame mieste turėsi progą aplankyti daugybę išskirtinių renginių. 2022-aisiais Kaunas knibždėte knibždės pasaulyje garsių menininkų parodų.

Vienas laukiamiausių renginių – žymiausios pasaulyje performanso menininkės Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“. Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus Kauno paveikslų galerijoje ji veiks iki liepos 31 d. Taigi jei gyveni kitur, nepraleisk progos į Kauną atvykti dar prieš prasidedant studijoms ir susipažinti su abejingų nepaliekančios menininkės darbais.

Daugiau apie šiais metais Kaune vykstančius „Kaunas 2022“ renginius gali sužinoti apsilankęs jų svetainėje.

Stebinantys atradimai mieste

Atvykus į Kauną tikrai nepritrūks idėjų, kaip turiningai praleisti savo laisvalaikį. Šiame mieste gausu vietų, kurias verta aplankyti! Jeigu mėgsti judėti, pažink Kauną vaikščiodamas pėsčiomis. Būdamas centre lengvai pasieksi tiek Senamiestyje esančią Kauno pilį, tiek rytinėje Laisvės alėjoje stūksantį Kauno soborą. Vaikštinėdamas nepamiršk pasisveikinti ir su istorinėmis miesto asmenybėmis, kurių pakeliui sutiksi ne vieną. 

Studijuojant Lietuvos širdyje tiesiog būtina susipažinti su Kauno modernizmo architektūros objektais. Tai ir Vytauto Didžiojo karo muziejus, ir Kauno centrinis paštas, ir daugybė kitų įvairios paskirties pastatų. Jei po turo miesto centre norėsi iš arčiau pamatyti vienu vertingiausių Kauno modernizmo architektūros objektu laikomą Kristaus Prisikėlimo baziliką, pakilk iki jos Žaliakalnio funikulieriumi.

Žaviesi gatvės menu? Kaune rasi daugybę jo objektų, jau spėjusių tapti miesto simboliais. Būtinai aplankyk žymiąją Kiemo galeriją, kur vienoje vietoje rasi daugybę meno kūrinių po atviru dangumi. Šiek tiek paėjėjęs rasti ir ryškųjį grafitį „Rožinis dramblys“, kurio neįmanoma nepastebėti.

Jei nori pažvelgti į miestą iš aukščiau, pakilk į Aleksoto apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria įspūdinga Kauno panorama. Esi nusiteikęs pajudėti? Tuomet drąsiai priimk iššūkį ir lipk laiptais – studijuodamas Kaune suprasi, kad jų čia tikrai netrūksta. Tačiau jei noro tai daryti visiškai nėra, tiesiog pasinaudok funikulieriumi.

Vietų, kurias verta aplankyti gausu ir šiek tiek tolėliau nuo miesto centro. Taigi jei turi daugiau laiko, susiplanuok kelionę prie Kauno Marių. Pasigrožėk jomis vaikščiodamas Pažaislio pažintiniu taku, aplankyk garsųjį Pažaislio vienuolyną ir Kauno Marių prieplauką.

Tai dar toli gražu ne viskas, ką verta nuveikti Kaune. Daugiau šaunių idėjų gali rasti minėtoje „Visit Kaunas“ svetainėje.

Nesibaigiantys nuotykiai

Studijuodamas Kaune turėsi galimybę ne tik atrasti daugybę nepažintų miesto vietų, bet ir patirti kvapą gniaužiančių nuotykių. Jei mėgsti adrenaliną, nepraleisk progos išbandyti sklandymą parasparniu, pažintinį nardymą ar šuolį su virve.  Smagiausia, kad visos šios linksmybės pasiekiamos čia pat mieste!

Ieškai originalių idėjų, kaip praleisti laiką su draugais? Tuomet kodėl gi nesileidus į pažintinį pasiplaukiojimą laivais didžiosiomis Lietuvos upėmis? Gali rinktis iš skirtingų maršrutų ir taip geriau pažinti ne tik patį Kauną, bet ir aplinkinius miestelius bei kaimus, tokius kaip Kačerginė, Raudondvaris, Zapyškis. Pasirinkus studijas Kaune, tikrai nereikės nuobodžiauti. Idėjų, kaip turiningai praleisti laisvalaikį šiame mieste, daugybė. Taigi studijuok Kaune ir nerk į kaunastišką gyvenimo būdą!