Naujausiame pasaulio universitetų reitinge „QS World University Rankings“ (QS) Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) užtikrintai įsitvirtina tarp pačių tarptautiškiausių universitetų, o tarp Lietuvos universitetų – absoliutus lyderis.

Šiemet užsienio studentų rodiklio augimas pranoko 2021 m. reitingo rezultatus – VDU studijuojančių studentų užsieniečių kiekis pakilo net 53 proc. VDU atsidūrė 389 vietoje tarp visų pasaulio universitetų, ir tai kol kas yra geriausias universiteto kada nors pasiektas rezultatas. Taip pat kasmet gerėja ir VDU užsienio akademinio personalo rodiklis.

Lyginant Lietuviškus universitetus, „QS World University Rankings“ pateikia duomenis, kad vienam studentui teikiamo dėmesio kiekis sparčiausiai auga būtent Vytauto Didžiojo universitete – akademinio personalo ir studentų santykio rodiklis padidėjo net 17 proc.

Darbdavių atsiliepimai apie universitetą ir jo absolventus taip pat tris metus iš eilės gerina universiteto reputacijos rodiklius. VDU įvaizdis tarp esamų ir potencialių universiteto absolventų darbdavių pagal apklausos rezultatus pakilo net 38 proc.

2022 metais „QS World University Rankings“ pasauliniame reitinge padidėjus bendram reitinguojamų universitetų skaičiui iki 1422 (atsirado 124 nauji universitetai), VDU padėtis pakilo. Apskritai, nuo 2018 m. iki dabar VDU pozicija reitingo lentelėje užtikrintai auga – per pastaruosius 5 metus pakilo net 25,4 proc.

***

„QS World University Rankings“ laikomas vienu autoritetingiausių aukštųjų mokyklų vertinimo reitingų. Iš kitų reitingavimo sistemų jis išsiskiria tuo, kad stengiasi parodyti universiteto visumą – ne tik mokslo rezultatus ir produkciją, bet ir organizacijos kultūros, inovacijų, universiteto atvirumo ir prieinamumo skalę, studento santykio su dėstytojais vertinimą. Vertinant pasaulio aukštąsias mokyklas, šiame reitinge svarbiu kriterijumi taip pat laikomas tarptautinio personalo ir užsienio studentų proporcingumas: tai leidžia universitetams atsiverti tarptautiniams ekspertams ir vertinimams.

Norint patekti į „QS World University Rankings“ reitingų duomenų bazę, aukštajai mokyklai neužtenka pateikti duomenų apie save. Į reitingą universitetas įtraukiamas tik tuomet, kai jį teigiamai įvertina tam tikra procentinė akademinės ir darbdavių bendruomenės dalis. Darbdavių bei akademinės bendruomenės apklausą vykdo patys „QS World University Rankings“.