Stebiesi, kaip tavo draugai iš anksto žino, ką ir kur nori studijuoti? Net ir apsvarstęs įvairius variantus, vis nerandi sau tinkamo? Tu – tikrai ne vienas. Klausimą „kur stoti?“ šiuo metu sau užduoda daugelis abiturientų. Tam, kad atsakyti į jį būtų bet šiek tiek lengviau, pateikiame tau keletą idėjų, kur verta stoti 2022-aisiais.

Kauno technologijos universitetas

Žodis „technologijos“ tau visuomet asocijavosi su kažkuo įdomaus? Mėgsti ieškoti naujų, kūrybiškų sprendimų? Tuomet šioje srityje lyderiaujantis Kauno technologijos universitetas tikrai vertas tavo dėmesio. Jame gali rinktis iš daugybės šiuo metu populiarių sričių. Besidomintiems informatika rekomenduojama apsvarstyti tokias studijų kryptis kaip dirbtinis intelektas, multimedijos technologijos ar programų sistemos.

KTU taip pat siūlo itin platų inžinerijos mokslų pasirinkimą: atsinaujinančioji energetika, aviacijos inžinerija, intelektinės robotikos sistemos, mechatronika, pramoninio dizaino inžinerija ir kiti. Vos tik perskaičius pasidarė smalsu? Nesustok! Technologijų mokslų sritis ne ką siauresnė. Joje tokios studijų kryptys kaip medžiagų fizika ir nanotechnologijos, mados inžinerija, pramoninė biotechnologija.

Vytauto Didžiojo universitetas

Studijų programų pasirinkimas Vytauto Didžiojo universitete vienas plačiausių. Traukia socialiniai mokslai? Puiku! Tuomet gali apsvarstyti tokias studijų kryptis kaip ekonomika, kūrybinės industrijos, politikos mokslai, psichologija, viešoji komunikacija. Mielai padedi draugams mokytis ir net sudėtingus dalykus sugebi paaiškinti paprastai? Jei norėtum save atrasti pedagogikos srityje, VDU taip pat turi ką pasiūlyti – tereikia pasirinkti labiausiai dominančią kryptį.

Norinčius įgyti naudingų žinių verslo ir viešosios vadybos srityje gali sudominti tokios studijų programos kaip marketingas, kūrybiško verslo ir inovacijų dizainas, logistika ir prekyba arba verslo administravimas. Sau patinkančią sritį Vytauto Didžiojo universitete gali atrasti ir besidomintys gyvybės mokslais, tokiais kaip biologija ir genetika, taikomoji ekologija.

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas

Sveikata yra viena iš tave dominančių sričių, o empatija ir rūpestingumas – savybės, kuriomis tave dažniausiai apibūdina draugai? Tuomet kodėl gi neapsvarsčius galimybės studijuoti Lietuvos sveikatos mokslų universitete? Vienas didžiausių universitetų Baltijos šalių regione siūlo platų medicinos ir veterinarijos studijų programų pasirinkimą. 

Medicininė ir veterinarinė biochemija, akušerija, kineziterapija, slauga, burnos higiena, sveikatos psichologija, visuomenės sveikata arba gyvūnų mokslas – tai tik dalis LSMU vykdomų bakalauro studijų programų. Taigi rinktis tikrai yra iš ko.

Kauno kolegija

Jeigu studijų metu sieki įgyti kuo daugiau praktinių žinių, Kauno kolegija neabejotinai turėtų atsidurti tavo prioritetų sąraše. Joje gali rinktis iš daugybės sričių, tokių kaip informatikos, inžinerijos, sveikatos ar socialiniai mokslai. Jei norėtum savo ateitį susieti su menais, Kauno kolegijoje taip pat gali atrasti sau patinkančią studijų kryptį. Dizainas, fotografija, dailės kūrinių konservavimas ir restauravimas, o gal stiklo, keramikos, odos, tekstilės menas? Rinktis tau.

Besidomintiems informatikos mokslais prieinamos tokios studijų programų kaip multimedijos technologijos, programų sistemos, kibernetinės sistemos ir sauga. Dar platesnis sveikatos mokslų pasirinkimas: bendrosios praktikos slauga, dantų technologija, dietetika, kineziterapija, kosmetologija.

Kauno technikos kolegija

Technika tau puikiai pažįstama? Noriai domiesi, kaip veikia mašinos, mechanizmai, įtaisai ir įrankiai? Kauno technikos kolegijoje tokį savo hobį gali paversti perspektyvia profesija. Joje itin platus techninės inžinerinės krypties studijų pasirinkimas: orlaivių mechanizmų techninis eksploatavimas, statybos inžinerija, elektros energetika, avionikos sistemų inžinerija, automobilių techninis eksploatavimas ir kitos.

Atlik profesijos testą

Nori realizuoti save būtent šiose srityse? O galbūt apie jas išgirdai tik dabar? Tuomet tai gali būti puiki proga plačiau pasidomėti minėtomis studijų programomis. Akivaizdu, kad praplėtus akiratį, surasti sau patinkančią kryptį tampa kur kas paprasčiau. Vis dar nežinai, kokią kryptį pasirinkti? Atlik karjeros testą ir sužinok, kokios profesijos tau tiktų labiausiai. Rinkis studijas sparčiai augančiame ir karjeros galimybių nestokojančiame Kaune!